По російській ППО удар був в Криму та біля Луганська, і тут цікаво, чи ATACMS або “Нептун”

Стратком Збройних Сил України повідомив, що 25 жовтня 2023 року наші війська уразили систему стратегічної ППО С-400 поблизу тимчасово окупованого Луганська. І що в ніч на сьогодні, 30 жовтня, ЗСУ уразили стратегічний об’єкт системи протиповітряної оборони на західному узбережжі тимчасово окупованого Криму.

Супутникових знімків, які могли б показати масштаб руйнувань після цих ударів, у відкритому доступі поки що нема. Які засоби ураження могли бути використані для цих ударів, Стратком ЗСУ деталізувати також не став. Але ми, опираючись на відкриті джерела, можемо самостійно як мінімум спробувати припустити, які ж типи ракет могли відстріляти ракетники ЗСУ по цим об’єктам.

Читайте також: Туреччина зробила Bayraktar TB3, що може злітати з корабля та піде в серію у 2024 році (відео)

Якщо говорити про епізод 25 жовтня із ударом по рашистським С-400 в районі тимчасово окупованого Луганська, то тут можемо припускати, що використовувались скоріше M39 ATACMS із касетною БЧ.

У всякому випадку саме на той період припадає, що окупанти на Луганщині спочатку показали нові фото відпрацьованих маршових ступенів від ракет M39, потім заявили про начебто “збиття” цих ракет системами С-400 біля самого Луганська, ну а слідом деякі рашистські “воєнкори” почали нарікати, що насправді під час цього удару ворожі С-400 якщо і “збили” ATACMS, то хіба що собою, тобто що в реальності цю ракетну атаку відбити не вдалось.

Якщо наше припущення про саме касетний M39 ATACMS насправді вірне, то підбір такого типу ракет міг бути цілком обгрунтованим. Армія США такі ракети теж використовувала не тільки для ураження ворожих КП, але й для знищення позицій протиповітряної оборони противника також. А ймовірний район удару може лежати значно далі від можливої досяжності ракет AGM-88 HARM при пуску із радянських винищувачів.

Що стосується можливого удару по “стратегічному об’єкту ППО на західному узбережжі Криму”, то тут можемо також припускати й використання модернізованої версії ракети “Нептун”.

Пуск протикорабельної версії ракет Р-360 “Нептун”, фото ілюстративне

У всякому випадку, ми знаємо навіть із офіційних заяв, що такі крилаті ракети уже раніше використовувались для знищення російської ППО, що в свою чергу стало “прелюдією” для ракетного удару по акваторії тимчасово окупованого Севастополя 13 вересня 2023 року, а далі – і для удару 22 вересня по головному штабу ЧФ РФ в тому ж Севастополі.

Читайте також: Розкрито втрати армії РФ під Авдіївкою та скільки загалом сил противника там розташованоLike this post? Please share to your friends:
UAZMI