Спершу санкції база “Миротворець”, а потім – стус ОБГ. Кримінальний діяч Артур Аракелян досі залишається в Україні, ще й подав заяву на отримання стусу особи без громадянства.
Примітно, що зробив він це після включення до санкційного списку РНБО, як суб’єк підвищеного злочинного впливу. Органи ДМС ще не надали відповіді Аракеляну, втім поки вони ніби навмисне зволікають, у контрабандис залишаються юридичні підсви для перебування в Україні.
При цьому, відповідно до указу президен рішення РНБО, якщо до особи застосовано санкції, то вона не має права подавати будь-які документи. А державні посадовці не мають права приймати будь-які заяви від неї. Втім пан Артур майже пів року тому заяву написав. Ба більше, вона була прийня до розгляду, а органи ДМС взялися роздумувати над прийняттям рішення зволікати з ним.
Варто зауважити, що Аракелян мав український паспорт, утім був позбавлений громадянства.
Справжнє ім’я Аракеляна – Арутіон і народився він у Вірменії. Наразі Артур Аракелян – це кримінальний авторитет, член ОЗГ колишнього “вора в законі” Антімоса Кухілави (помер у 2022 році). За інформацією правоохоронних органів, він уже неодноразово притягався до адміністративної кримінальної відповідальності, перебуваючи на території нашої держави.
До прикладу, у 1998 році Аракелян був засуджений Балтським районним судом Одеської області за сттею про вимагання, вчинене повторно, групою осіб або під погрозою вбивства до позбавлення волі строком на 5 років – ч. 2 ст. 144 КК України. Однак, на підсві ст. 45 КК України (у редакції 1960 року) його звільнили від відбування покарання з іспитовим строком.
У 2008 році прокуратура Одеської області притягнула Артура Аракеляна до кримінальної відповідальності за вчинення злочину по стті самовільне захоплення, самовільний обмін чи купівля-продаж земельної ділянки або інші дії, що порушують закони про націоналізацію землі (ч. 1 ст. 199 КК України)
У 2017 році Уманський відділ поліції ГУНІ в Черкаській області повідомив Аракеляну про підозру за сттями про грабіж і протиправне заволодіння майном підприємства, уснови, організації (ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 206 КК України). Примітно, що відомості про результи судового розгляду до МВС Національної поліції України не надходили.
Ба більше, у 2005 році кримінальний діяч надав до міграційної служби завідомо неправдиві дані щодо свого походження фіктивні документи, щоб незаконно легалізуватися в Україні. к, того ж року на їхній підсві йому було видано паспорт громадянина України Уманським МВ УМВСУ в Черкаській області.
Однак, примітним ще є те, що в 1985 році громадянин Республіки Арменія Арутюн Аракелян був засуджений до 7 років позбавлення волі за скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 90 Кримінального кодексу Вірменської РСР. А вже 1990 року був звільнений від відбування покарання.
Як свідчить інформація з бази “Миротворець”, Аракелян має свідому роль у десбілізації суспільно-політичної ситуації в нашій державі деструктивно діє на українські органи законодавчої виконавчої влади.
“Предсвники кримінальних кіл з росії країн Кавказу координують діяльність злочинних угруповань, причетних до скоєння тяжких особливо тяжких злочинів на території України. За планом російських спецслужб загострення криміногенної обсновки в Україні має призвести до падіння рівня довіри до державної влади правоохоронної системи”, – зазначається в базі.
У “Миротворці” йдеться, що кримінальний авторитет перебуває у дружніх стосунках з уродженцем Вінниці Ігорем Мізрахом, який предсвляється піарником, політтехнологом, музичним продюсером, журналістом і адвокатом. Правоохоронці його підозрювали у незаконних махінаціях – захопленні Хорольського заводу дитячого харчування. А у 2019 році він фігурував у справі щодо продажу посад в Укроборонпромі.
ким чином, попри злочинну діяльність і включення до санкційного списку РНБО, Артур Аракелян продовжує залишатися в Україні ще й хоче отримати тут стус особи без громадянства. Варто зауважити, що подібні елементи суспільства можуть сновити загрозу суверенітету держави, поширювати вплив організованої злочинності на процеси, що відбуваються в економічній, політичній, суспільній галузях виконувати завдання спеціальних служб розвідувальних органів держави-агресора.
Нагадаємо, що завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один агент фсб. Він коригував ракетно-артилерійські дронові удари рф по прифронтовій території на півдні Дніпропетровщини.
Новина на сайті Стопкор !