У Міністерстві освіти науки України відреагували на скандал з професоркою Львівської політехніки Іриною Фаріон і заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників захисниць.
Про це 9 листопада повідомляє “Суспільне”, публікуючи відповідь на журналістський запит, який надіслали з Міністерства освіти науки України.
Попередньо, нагадаємо, що скандал трапився 5 листопада, коли у ефір вийшов випуск програми “Рандеву з Яніною Соколовою”, де філологиня Ірина Фаріон розкритикувала російськомовних українських військових, зокрема з Третьої штурмової бригади (створена на базі добровольчого формування “Азов”) заявила, що не вважає їх українцями.
Реакція суспільства не змусила себе довго чекати. Днями, на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі, а на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу.
м уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників студентів поза університетом.
“Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це ― непорушна позиція нашого університету. У Львівській політехніці діє кодекс корпоративної культури, який визначає моральні принципи, правила норми спілкування і поведінки учасників академічної спільноти нашого університету. Однак Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників студентів поза університетом”, – мовиться у заяві.
Згодом, редакція “Суспільне” надіслала запит до МОН. У відповідь на це, у міністерстві заявили, що окрім освітньої функції університети мають завдання формувати особистість світогляд студен. А тому викладачі повинні не лише передавати знання молоді, а й виховувати повагу до фундаменльних цінностей.
“Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаменльні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників захисниць”, — йдеться у відповіді на запит.
У Міністерстві освіти науки додали, що саме виші самостійно призначають звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були “не тільки кваліфікованими спеціалісми, але й людьми високих ціннісних орієнтирів моральних переконань”.
Наразі, студенти закликали “відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію всновити факт порушення ККУ або ж факт його відсутності”.
Як повідомлялось раніше, у Києві пасажирки ксі були обурені через відмову водія обслуговувати їх українською мовою – він відмовився висадив пасажирок посеред дороги.
Новина на сайті Стопкор !