В НСЖУ презентували книжку Солодовнікової та вчили медійників спілкуватися з дружинами полеглих героїв

8 листопада в НСЖУ відбулася презенція книжки Олени Солодовнікової “Тривожні розмови про перемогу”, присвячена пам’яті Артема Скоропадського.

Журналіста, громадського діяча і прессекреря “Правого Сектору”. Крім того, присутніх медійників онлайн-глядачів навчали спілкуватися з дружинами загиблих героїв.

Скоропадський був напряму залучений до створення книжки, розповіла Солодовнікова – українська тележурналістка й редакторка, авторка докуменльних фільмів

“9 місяців книга готувалася до друку. Видавало її харківське видавництво “Vivat”, я й сама з Харкова. Як редактор до написання книжки був залучений Скоропадський (журналіст і публіцист, колишній головний редактор журналу “Країна” прессекрер “Правого сектору”. Колишній чоловік Олени. Помер у грудні 2022 року після довгої важкої шлункової хвороби, ред). Я вважаю його в певній мірі співавтором. Його осння книжка буде опублікована теж, бо не встигли її видати”, – розповіла вона.

Книжка – спроба зібрати голоси, думки, прогнози із приводу російсько-української війни інтелектуалів, дипломатів, режисерів, акторів, музикантів військових. Тож за словами Солодовнікової, запам’ялася їй розмова з прем’єр-міністром Косова Альбіном Курті.

“Один зі спікерів, з яким відбулася цікава розмова, у тому числі завдяки НСЖУ, Альбін Курті – прем’єр-міністр Косова. Місцева спілка журналістів організувала нам м резиденцію, де ми могли проживати, дізнаватися про Балкани. Розмова була присвячена темі, як вони виходили з процесу війни, як люди виїжджали звідти. Коли я пила про нашу країну, що робити після перемоги, він сказав, що дуже важливо, щоб молодь не їхала з країни.

У книзі кож є велике інтерв’ю з бійцем полку імені Кастуся Калиновського. Важливий посил, щоб розділяли білорусів “лукашистів”, – уточнила журналістка.

Згадуючи про Артема Скоропадського, Олена каже, що саме він розкрив міжнародним медіа правду про Революцію гідності.

Серед численних героїв книги – легендарний польський президент Лех Валенса, відомий українсько-американський музикант Євген Гудзь, дипломат Сергій Корсунський, олімпійський чемпіон нардеп Жан Беленюк, посол України в Туреччині Василь Боднар, посол України в Ватикані Андрій Юраш, племінник Джохара Дудаєва Муса іпов.

До друку вийшло 3100 екземплярів, третина вже продана.

До участі в заході кож долучилися український журналіст, оглядач “Крим.Реалії” Микола Семена, українська журналістка, громадська діячка, перша секрерка Національної спілки журналістів України Ліна Кущ, психологиня Катерина Крутько. Модератором був заслужений журналіст України, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Друга частина зустрічі була присвячена репортерському дослідженню Олени Солодовнікової – про дружин полеглих воїнів. Вона Катерина Крутько (сертифікований гешльт терапевт, клінічний психолог, керівниця волонтерської ініціативи “Небайдуже”) поділилися з колегами досвідом, як краще спілкуватись з жінками, які переживають втрату чоловіка під час війни.

Як наголосив голова НСЖУ Томіленко, з початку повномасшбної війни з рф в Україні загинули понад 70 працівників ЗМІ журналістів через агресію окупантів.

“Коли ми, медійники, говоримо про війну, то неодмінно згадуємо наших колег, які загинули, опинилися в полоні або постраждали внаслідок російської агресії. Солідарність – ключове слово для нас”, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ України Молдови до Євросоюзу.

Новина на сайті Стопкор

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI