Чернігівщиною поширюється інфекційна хвороба: померли двоє людей

Чернігівщиною поширюється інфекційна хвороба: померли двоє людей

У Чернігівській області 12 людей хворіють на лептоспіроз. Про це в ефірі Суспільного повідомила епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Семенюк.

Чернігівщиною поширюється інфекційна хвороба: померли двоє людей«На Чернігівщині на лептоспіроз хворіють 12 людей, серед них двоє дітей», — сказала лікар-епідеміолог.

За її словами, загалом від цієї хвороби померли дві людини.

Нагадаємо, у Вінниці області стався спалах гепатиту А. На сьогодні у лікарні перебуває 141 пацієнт. Їхній стан — середньої тяжкості. 

Чесно кажучи, цифри по лептоспірозу не такі вже й великі. Чи є через що турбуватися? Виявляється, що так: у радянські часи траплялися поодинокі випадки інфекції, зараз рахунок йде вже на десятки. А не вчасно розпочате лікування антибіотиками може коштувати пацієнтові життя – лептоспіри забивають ниркові канальці, через що не утворюється сеча та розвивається гостра ниркова недостатність. А розпізнати інфекцію дуже непросто. Інкубаційний період триває до 14 діб. Зазвичай на 6-8 день з’являються симптоми, дуже схожі на прояви ГРЗ: висока температура, слабкість, ломота в тілі і загальне нездужання. Тут слід звертати увагу на біль у литкових м’язах – її присутність вважається ознакою класичного лептоспірозу. Збудник лептоспірозу є далеким родичем блідої трепонеми, що викликає сифіліс – обидва збудники входять до сімейства спірохет. Проте лептоспіроз добре лікується антибіотиками. Однак навіть мертві мікроби можуть забивати нирки, спричинюючи гостру ниркову недостатність. Тому лікуватися краще поблизу реанімації – смертність при лептоспірозі занадто висока, щоб ризикувати з самолікуванням.

Цікаво, що лептоспіроз є природно-осередковою хворобою. Наприклад, на території Вінницької області зустрічається у басейні Південного Бугу, а от у басейні Дністра його практично немає. Резервуаром інфекції є гризуни: ондатри, щури, миші та інші. Сеча звірків містить збудників, які влітку здатні тривалий час жити у воді. Відповідно зараз інфікуються найчастіше рибалки та відпочиваючі на ставках, які отримали садна або подряпини, на які потрапила заражена вода. Також ризикують здоров’ям босі косарі, у чиї садна на ногах лептоспіри можуть потрапити, наприклад, з краплями роси. Але заразитися лептоспіроз можна і у своєму підвалі, якщо в ньому живуть миші. Самі гризуни лептоспіроз переносять безболісно. Також джерелом лептоспірозу можуть бути сільськогосподарські тварини.

Щоб профілактувати лептоспіроз, необхідно вживати певних заходів. По-перше, контроль за клінічним станом тварин: за підозри захворювання треба негайно відбирати сироватку крові для досліджень у державних лабораторіях ветеринарної медицини. По-друге, слід систематично знищувати гризунів у тваринницьких приміщеннях на території ферм, у місцях зберігання кормів та інших об’єктах тваринництва та рибальства, уклавши угоди з підприємствами та установами, які мають ліцензії на право проведення дератизаційних заходів. Наприклад, однією з умов передачі в оренду ставка має бути обов’язкова дератизація його берегів.

Чернігівщиною поширюється інфекційна хвороба: померли двоє людей


Джерело


Поділитися