Колишній генсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс до завершення війни

Північноатлантичний Альянс уже на наступному саміті у Вашингтоні має запропонувати Україні вступ в організацію. Про це у четвер, 2 листопада, заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю фінському інформагентству STT.

Колишній генсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс до завершення війниНа його думку, очікування закінчення повномасштабної війни, лише дадуть Володимиру Путіну «виправдання для нескінченного продовження війни».

«Чим раніше ми зробимо так, тим швидше зможемо покласти край війні. Тобто спочатку членство, а потім кінець війни, а не навпаки», — сказав Расмуссен.

Він підкреслив, що має практичне рішення, як стаття 5 НАТО про спільну оборону застосовуватиметься до України.

«Я думаю, що однією з моделей може бути те, що ми запросимо всю Україну стати членом НАТО, але оскільки війна триває, стаття 5 буде застосовуватися лише до території, яка наразі під контролем Києва», — пояснив він.

За його словами, таке рішення практично захистить усю Західну Україну від атак Росії, одночасно звільнивши українські сили для боротьби з росіянами на сході.

«Я в жодному разі не хочу замороженого конфлікту, а хочу сприяти боротьбі українців», — наголосив ексгенсек.

Расмуссен додав, що також важливо, щоб час між запрошенням у члени та вступом до НАТО був якомога коротшим.

«Альянс повинен чітко заявити: Україна стане членом НАТО незалежно від того, що робитиме Путін. 

Країни НАТО мають бути готовими до агресії з боку Росії. Про це у п’ятницю, 27 жовтня, заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

В НАТО заявили, що мають необхідні ресурси, для одночасної підтримки Ізраїлю у конфлікті з ХАМАС, а також допомозі Україні у війні з РФ. 

Колишній генсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс до завершення війни


Джерело


Like this post? Please share to your friends:
UAZMI