МОК: Російське вторгнення не можна порівняти з жодною іншою війною в світі

У МОК достатньо жорстко відповіли на звинувачення на свою адресу від російського МЗС, який назвав організацію упередженою. У фашистській Росіїі заявили, що дискримінація спортсменів у зв’язку з ситуацією на Близькому Сході є неприпустимою, оскільки вони не несуть відповідальності за рішення своїх урядів. Тобто цинічні кремлівські злочинці натякали, що не треба російських атлетів відстороняти від змагань, як і інших, що начебто за єдиною логікою мають також піти в бан.

МОК: Російське вторгнення не можна порівняти з жодною іншою війною в світі«Це унікальна ситуація, яку не можна порівняти з жодною іншою війною чи конфліктом у світі, тому що вжиті заходи та рекомендації МОК є наслідком вторгнення російської армії в Україну під час Олімпійських та Паралімпійських зимових ігор-2022 в Пекіні», — цитує речника МОК Reuters.

Також він прокоментував рішення відсторонити Олімпійський комітет Росії через незаконне прийняття до його складу регіональних комітетів так званих «ДНР», «ЛНР» і окупованих частин Запорізької та Херсонської областей України.

«Це є порушенням Олімпійської хартії, оскільки порушує територіальну цілісність Національного олімпійського комітету України», — додав він.

Нагадаємо, 12 жовтня нарешті сталося те, що мало відбутися ще на початку 2014 року, чи хоча б 24 лютого 2022-го! Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення про призупинення членства Олімпійського комітету Росії.

Так, підстава — не сам факт війни фашистської РФ проти України, але вона є похідною цієї війни.

Ухвала стала реакцією на самовільне включення ОКР до свого складу олімпійські комітети тимчасово окупованих територій України. Про що було оголошено 5 жовтня.

У МОК назвали це порушенням Олімпійської хартії, оскільки це також порушує територіальну цілісність НОК України. Тож членство ОКР зупинили до подальших повідомлень.

Таким чином, відтепер Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як Національний олімпійський комітет як це визначено Олімпійською хартією, і не може отримувати жодного фінансування від олімпійського руху. 

МОК залишає за собою право приймати рішення щодо участі окремих нейтральних спортсменів з російським паспортом в Олімпіаді-2024 та Олімпіаді-2026. 

МОК: Російське вторгнення не можна порівняти з жодною іншою війною в світі


Джерело


Like this post? Please share to your friends:
UAZMI