На Вінниччині в пошуках джерела гепатиту А перевіряють торгуючих з ринків

На Вінниччині, станом на вечір 5 листопада, кількість випадків захворювання на вірусний гепатит A зросла до 280, у лікарнях залишаються 54 пацієнти. Про це повідомляє ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

На Вінниччині в пошуках джерела гепатиту А перевіряють торгуючих з ринківЗазначається, що за добу зафіксовано один новий випадок захворювання. 

З 280 випадків лабораторно підтверджені 245, 54 людини перебувають на стаціонарному лікуванні, 128 — виписані. Загалом завантаженість ліжок, відведених для хворих з вірусним гепатитом A, становить 22%.

Як повідомляється, серед загальної кількості захворілих — 36 дітей, у тому числі дошкільного віку. 24 із них вже виписали з лікарні. Хворіють також 12 студентів, 14 працівників закладів освіти.

Випадки захворювання зареєстрували також в інших територіальних громадах Вінниччини — у Могилеві-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині.

Наразі навчання в освітніх закладах Вінниці здійснюється дистанційно.

Досліджується якість води, яка споживається.

За період з 17 жовтня по 05 листопада 2023 року фахівцями ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» відібрано 337 пробу води для лабораторного дослідження. Станом на 05.11.2023 відібрано 112 проб для дослідження методом ПЛР на визначення вірусного гепатиту А.

За результатами 112 проб відповідають вимогам Державних санітарних норм.

118 проб відібрано для бактеріологічних досліджень, досліджено 110 проб.

У 24 виявлена невідповідність вимогам якості питної води :

— 14 водопровідна мережа — по вмісту ентерокококів, загальних колі-форм;

— 10 кринична — по вмісту кишкової палачки,ентерококів, загальних коліформ, загальному мікробному числу. В роботі 5 проб.

На санітарно-хімічні показники відібрано 107 проб, досліджено 107 проб.

В 64 пробах встановлено невідповідність вимогам.

Проводиться подальша робота з організації та здійснення пробовідборів зразків питної води, забезпечується проведення досліджень.

Організовано та здійснюється медичне спостереження за контактними особами у домашніх вогнищах. Обстежено 66 осіб із числа контактних, у З виявлено імуноглобуліни М до вірусу гепатиту А.

Фахівцями ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ» проведено заключну дезінфекцію у 18 домашніх вогнищах.

Організовано та проведено лабораторне обстеження методом ІФА торгуючих з ринків ТК «Привокзальний-1», ТК «Привокзальний-2», «Вишенька», «Урожай», «Центральний», ТЦ «Мир», працівників ТМ «Долина Плюс», відділів готової продукції магазинів ЕКО Маркет в ТЦ «Петроцентр» та магазину «Сільпо» в ТЦ «Скай Парк».

Всього обстежено 780 осіб, у 4 з яких виявлено антитіла до вірусу гепатиту А, ще у 1 — результат сумнівний.

05.11.2023 року організовано та проведено лабораторне обстеження методом ІФА 97 торгуючих з ринку «Привокзальний» та працівників кондитерського цеху та кулінарії магазину «Сільпо» в ТЦ «Plaza Park». Всі результати негативні.

Для санітарно-вірусологічного дослідження методом ПЛР на ринках відібрано 8 змивів з овочів та фруктів, вірусу гепатиту А не виявлено.

Епідеміологічне розслідування із застосуванням лабораторних методів дослідження продовжується.

Нагадаємо, у Чернігівській області 12 людей хворіють на лептоспіроз. Про це в ефірі Суспільного 28 жовтня повідомила епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Семенюк.

«На Чернігівщині на лептоспіроз хворіють 12 людей, серед них двоє дітей», — сказала лікар-епідеміолог. За її словами, загалом від цієї хвороби померли дві людини.

На Вінниччині в пошуках джерела гепатиту А перевіряють торгуючих з ринків


Джерело


Like this post? Please share to your friends:
UAZMI