В Україні спостерігається незвичайне сяйво

Сьогодні, 5 листопада, увечері в окремих містах України спостерігається незвичне природне явище, схоже на північне сяйво.

В Україні спостерігається незвичайне сяйвоУ соцмережах публікують кадри сяйва в небі над різними містами України.

ЗМІ і пабліки повідомляють, що це сяйво Аврора, викликане нещодавнім аномальним спалахом на сонці. Офіційних пояснень від фахівців поки що немає.

Вкрай рідкісне для України північне сяйво увечері в неділю, 23 квітня, спостерігали у Київській області, а також у низці інших північних областей країни.

 

Як відомо, це явище виникає внаслідок зіткнення заряджених частинок сонячного вітру із верхніми шарами атмосфери Землі. Зазвичай воно спостерігається в північних країнах, проте через дуже потужний геомагнітний шторм цього разу стало видимим і в Україні.

 

Український освітній проект про космос Alpha Centauri так пояснював таке рідкісне явище для нашої країни: «Прямо зараз над Землею діє жорстка геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов‘язана з прибуттям викиду корональної маси, що стався на Сонці 21 квітня. Полярне сяйво можна спробувати побачити або сфотографувати на більшій території нашої країни», — йдеться в повідомленні.

В Україні спостерігається незвичайне сяйво

В Україні спостерігається незвичайне сяйво


Джерело


Like this post? Please share to your friends:
UAZMI