НАБУ завело дело на польскую компанию, сорвавшую контракты Минобороны

Органи правопорядку здійснюють розслідування щодо посчальників, які порушили укладені контракти з Міністерством оборони щодо посчання озброєння військової техніки.

Про це повідомила Громадська антикорупційна рада при Міноборони.

Щодо одного з них – польської компанії Alfa – розслідування здійснює Національне антикорупційне бюро. Щодо іншого – ТОВ “Львівський арсенал” – кримінальне провадження відкрила поліція, йдеться у відповіді НАБУ на звернення громадської ради.

У ньому йдеться про те, що детективи розслідують факти протиправних дій як з боку чиновників Міноборони, к і з боку компанії Alfa. Але розголошення подробиць на сдії досудового розслідування може зашкодити процесу.

кож НАБУ заявило про готовність проводити зустрічі з метою обговорення пинь, пов’язаних із запобіганням протидії корупції.

Наприкінці серпня Українська правда повідомила, що польська фірма заборгувала Міноборони озброєння боєприпасів на понад 3,5 млрд грн.

Журналісм сло відомо про мінімум сім угод, які українське Міноборони уклало безпосередньо з Alfa. Частина їх оспорюється у міжнародному арбітражі.

Польська компанія назвала поширену ЗМІ інформацію неправдивою.

Про три зірвані контракти з Міноборони на 2 млрд грн 8 листопада розповіло hromadське. Йдеться про контракт з українською компанією “Львівський арсенал” про посчання 100 000 мінометних мін ($37,6 млн), хорватську WDG promet про 30 000 нкових пострілів (€32,5 млн) словацьку Sevotech про закупівлю 15 00 бронежилетів (€1 млн).

Цього тижня СБУ повідомила колишнього заступника міністра оборони України колишнього в.о. директора Депарменту закупівель Міністерства оборони про підозру закупівлі неякісної форми майже на мільярд гривень. Йдеться про В’ячеслава Шаповалова Богдана Хмельницького.

Їх звільнили з посад заарештували на початку 2023 року після “яєчного скандалу”. Нова підозра стосується закупівлі турецьких вітро- вологозахисних курток шнів за спрощеними процедурами – без випробувань у лабораторних умовах, а лише за зовнішнім виглядом.

Нагадаємо, що чинному депуту Одеської обласної ради повідомили про підозру в організації зловживання посадовцем своїм службовим сновищем службового підроблення, що завдало бюджету 6 млн грн збитків.

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI