“Схема Жеваго”: підозрюваний у незаконному використанні державних надр на 157 млрд вийшов під заставу

Завдяки незаконній схемі видобули понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, завдавши державі загальні збитки на більш ніж 157 мільярдів гривень. Посадовець гірничо-збагачувального комбінату вийшов з-під варти під засву.

Як сло відомо “СтопКору” із власних джерел у правоохоронних органах, основний фігурант у справі щодо незаконного викорисння надр, у межах якої державі було завдано збитків на понад 157 млрд грн, вніс засву, щоб вийти з-під варти. Однак, примітно, що сума мала сновити 1 млрд, грн, за поки невідомих причин вона була зменшена до 400 млн грн.

Варто зазначити, що є припущення: засву насправді вніс “тіньовий” куратор “схеми” олігарх Костянтин Жеваго, оскільки цей комбінат із його орбіти.

Що відомо про незаконну справу

22 вересня пресслужба Нацполіції України повідомила про розкриття незаконного механізму, запроваджений на гірничо-збагачувальному комбінаті, через що фігуранти змогли видобути понад 20 мільйонів кубометрів корисної копалини, загальні збитки для держави перевищили 157 мільярдів гривень.

Тоді правоохоронці не сли називати підприємство, однак озвучили, що кінцевим бенефіціаром комбінату є екснардеп 7-го 8-го скликань.

к, враховуючи вказані у слідстві факти, фотографії відеоматеріали, ЗМІ здогадалися: ідеться про Полвський гірничо-збагачувальний комбінат групи Ferrexpo, що належить бізнесмену-утікачу Костянтину Жеваго.

Слід зауважити, що Полвський ГЗК – це власник найбільших запасів залізняку в Європі і є ключовим активом Ferrexpо. На відміну від інших українських гірничо-збагачувальних комбінатів, він спеціалізується на виробництві високоякісних котунів – продукції з високою доданою вартістю. Саме завдяки цьому його можна вважати одним з найпривабливіших об’єктів для інвестування на ринках, що розвиваються.

Нагадаємо, що столичні правоохоронці викрили зловмисників, які ошукали переселенців, пропонуючи надати жертвам фінансову допомогу від іноземних партнерів.

Новина на сайті Стопкор !

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI