У США почався судовий процес щодо дискваліфікації Трампа на виборах 2024 року

У залі суду в Денвері, відбуватиметься судовий розгляд, щоб визначити, чи ймовірний кандидат у президенти від великої партії – Дональд Дж. Трамп, взагалі має право бути президентом. Судовий процес у Колорадо розгляне, чи дискваліфікує Трампа 14- поправка.

Про це повідомляє видання The New York Times, публікуючи відповідну аналітично-інформаційну сттю 30 жовтня, у день початку судового процесу.

У шті Колорадо сьогодні, 30 жовтня, розпочинається судовий процес, який має визначити, чи буде колишній президент США Дональд Трамп дискваліфікований на виборах 2024 року через його ймовірну роль у смертельній аці на Капітолій, яка мала на меті зберегти його позицію при владі.

Зазначається, що у позові, поданому у вересні шістьма виборцями Колорадо за допомогою наглядової групи “Громадяни за відповідальність етику” у Вашингтоні, стверджується, що колишній президент Дональд Дж. Трамп не має права знову обіймати посаду відповідно до розділу 3, 14-ї поправки.

Ця сття дискваліфікує будь-кого, хто “брав участь у повснні чи повсннях” проти Конституції після того, як присягнув підтримувати її.

Позивачі стверджують, що спроби пана Трампа скасувати вибори 2020 року — включно з його діями до під час штурму Капітолію 6 січня 2021 року, щоб спробувати зупинити сертифікацію перемоги Джозефа Р. Байдена-молодшого — відповідають критеріям дискваліфікації.

Як повідомляє The New York Times, суддя окружного суду шту Сара Б. Уоллес, яка головує у справі, відхилила численні прохання пана Трампа центрального комітету Республіканської партії шту Колорадо за оснні тижні закрити справу без судового розгляду.

Суддя Уоллес виклала дев’ять тем, які будуть розглянуті на судовому процесі, який триватиме весь тиждень. Вони включають в себе пиння про те, чи застосовується розділ 3 14-ї поправки до президентів; що означають “задіяні” “повсння” в цьому розділі; чи відповідають дії пана Трампа цим визначенням; і чи є поправка “самочинною” — іншими словами, чи можна її застосувати без конкретних дій з боку Конгресу, який визначає, до кого її застосовувати.

Ці пиння обговорюються після нападу 6 січня, особливо після того, як містер Трамп оголосив, що він знову балотується в президенти, але немає прецедентів, які б допомогли відповісти на них.

Зазначається, що 14- поправка до Конституції була ратифікована незабаром після громадянської війни, і положення про дискваліфікацію спочатку застосовувалося до людей, які воювали за Конфедерацію. Суди рідко мали можливість оцінити його сучасне застосування, і ніколи у справі кого масшбу.

Позов у ​​Колорадо є одним із кількох спроб по всій країні усунути пана Трампа з бюлетенів відповідно до 14-ї поправки. Усні аргументи у справі в Міннесоті мають початися в четвер, а позов кож подано в Нью-Гемпширі.

Як повідомлялось раніше, Трамп зможе керувати країною навіть із вʼязниці: виявилося, що президент США не обовʼязково має бути чесним перед законом.

Новина на сайті Стопкор !

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI