Ветеран, якому лікарі радили “відрізати ногу”, отримав II групу інвалідності: винних обіцяють покарати

В Києві пройшло засідання комісії МСЕК щодо скандального випадку із військовим Дмитром Олійником, якому в харківській МСЕК радили “відрізати ногу”. Ветеран нарешті отримав II групу інвалідності, а винних в цьому інциденті обіцяють покарати.

Про це повідомив президент клініки ТОВ “Борис” Михайло Радуцький, опублікувавши відповідний допис у .

“Ця історія шокувала мене українське суспільство. Ветеран Дмитро отримав важке поранення під час боїв за Харків. Щоб врятувати кінцівку, медикам довелося провести 15 операцій, але функціональність ноги була втрачена безповоротно. Військовий звернувся до Харківського обласного МСЕК, щоб змінити III групу інвалідності на II. Але голова комісії, за словами військового, сказала йому: “Ногу потрібно було не залишати, а відрізати, була б II група”,пише Радуцький.

За словами президен клініки “Борис”, того ж дня, як про цей скандал сло відомо, МОЗ призначило перевірку дій МСЕК Харківської області.

“Дякую міністерству за оперативну реакцію. Дмитро – герой України. Якщо факти, які він вказав, будуть підтверджені, то, вважаю, що МОЗ має прийняти жорстке кадрове рішення. Знаючи принципову позицію міністра, впевнений в об’єктивному розслідуванні покаранні винних”,заявив пан Михайло.

Він зазначив, що МСЕК підпорядковуються місцевій владі, тому важелів впливу на комісію в нас небагато, але помилки регіональних комісій можна виправити на центральному рівні.

За його слова, в рамках комісії, яка відбулася 1 листопада у Києві, висновок харківської обласної МСЕК переглянули в столиці.

“Особисто був присутній, щоб підтримати Дмитра запевнити у підтримці. В підсумку комісія надала II групу інвалідності ветерану”,доповів він.

Радуцький кож повідомив про цифровізацію роботи військово-лікарських комісій і початок реформування МСЕК.

“Зокрема заплановано викорисння МКФ, перехід на принцип “документи ходять за людиною”, а не пацієнт за папірцями, мінімізувати час на проходження комісії, запровадження електронного документообігу, мінімізація корупційних ризиків. Впевнений, що реформа дозволить нам забути про МСЕК як радянський рудимент, а комісія буде поважати пацієнтів приймати справедливі рішення“, – завершив він.

Як повідомлялось раніше, у четвер, 2 листопада, у лікарні помер військовий, якого жорстоко побили в Чорноморську Одеської області.

Новина на сайті Стопкор !

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI