Артефакт, який коштував 150 євро і був проданий за мільйони, вимагають повернути

Артефакт, який коштував 150 євро і був проданий за мільйони, вимагають повернути

Габон зажадав від Франції повернути вкрадену маску вартістю 4,4 мільйона євро.

Як пише BBC News, після судового скандалу через продаж рідкісної африканської маски Габон зажадав повернути вкрадений артефакт на батьківщину, інформує UAZMI.org.

У Франції 81-річна жінка та її 88-річний чоловік знайшли африканську маску під час розбирання завалів в одному зі своїх будинків. Вони запропонували її місцевому антиквару, і фахівець оцінив вартість артефакту в 150 євро. 

Читайте також: У Швейцарії на морквяному полі археолог-аматор випадково виявив скарб бронзового віку

У березні 2022 року пара дізналася з газет, що їхню маску продали за 4,4 мільйона євро на спеціальному аукціоні в Монпельє. З’ясувалося, що вони зберігали вдома рідкісну ритуальну маску таємного товариства народу Фанг. Її привіз з Габону дід чоловіка, Рене-Віктор Фурньє, який був губернатором однієї з африканських колоній на початку XX століття. На думку експертів, таких масок у світі не більше десяти й вони “цінніші за да Вінчі”.

Французи подали до суду на антиквара, звинувативши його в обмані. Після численних слухань та кількох апеляцій суд дійшов висновку, що позивачі мали підстави підозрювати антиквара у недобросовісності та заморозили виторг від угоди, сума якого після вирахування всіх податків та комісій склала 3,1 мільйона євро.

Читайте також: У Мексиці знайшли величезну стародавню статую ацтекської змії

Після того, як скандал набув широкого розголосу в ЗМІ, уряд Габону звернувся до французької влади з проханням повернути маску на батьківщину. За їхніми словами, маску вкрали та вивезли з Габону нелегально.

До речі, у 2020 році парламент Франції проголосував за повернення до Сенегалу та Беніну африканських артефактів, вивезених у колоніальний період. Габону у цьому списку поки що немає. Всього на території Франції налічується понад 90 тисяч культурних цінностей з Африки.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI