Без зупинок на узбіччі та з увімкненими фарами: як за новими ПДР повинні їздити українці

Без зупинок на узбіччі та з увімкненими фарами: як за новими ПДР повинні їздити українціФото: depositphotos.com

В Україні набули чинності зміни до ПДР, згідно з якими водії тепер мають їздити за новими правилами. Основне стосується увімкнення фар та заборони зупинки на узбіччі. Не забули і про безпеку дітей.

У кабінеті міністрів України підтримали нові ПДР ще 20 жовтня. При цьому зміни одразу набули чинності. OBOZ.UA нагадує про правила дорожнього руху, яких тепер необхідно дотримуватись, інформує UAZMI.org.

Відоме в Україні “тимчасове” правило стало постійним. Йдеться про так звану сезонну вимогу вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар (якщо перші не передбачені конструкцією транспортного засобу) у денний час доби.

Це необхідно було робити за межами населених пунктів з 1 жовтня до 1 травня – у період, що характеризується підвищеною вологістю, туманами, дощами та ранніми сутінками. Тепер необхідно завжди (круглий рік) включати ДХВ або ближнє світло фар у світлу пору доби за межами населених пунктів. Штраф – до 510 грн.

Змінили правила зупинки. Тепер на узбіччях доріг та автомагістралей зупинку заборонено за межами дії відповідних знаків. Таким чином, здійснити зупинку тепер можна буде лише у спеціально відведених та зазначених місцях. Штраф – 340 грн.

Ще одна зміна стосується перевезення дітей в автомобілі. Раніше були потрібні спеціальні утримуючі системи, які дозволяють скористатися ременем безпеки дитині віком до 12 років і зростом до 145 см. Тепер – зріст до 150 см, у цьому випадку заборонено перевозити дітей без використання дитячих утримувальних систем. Штраф за порушення – 510 грн, у разі повторного порушення протягом року – 850 грн.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI