Чи дійсно РФ накопичує ракети для масованих ударів: аналіз обстрілів за жовтень

Чи дійсно РФ накопичує ракети для масованих ударів: аналіз обстрілів за жовтень

У жовтні 2023 року російські окупанти випустили по Україні найменшу кількість крилатих ракет починаючи з травня – лише шість одиниць. Водночас жодного пуску крилатих ракет повітряного базування Х-101, Х-555 та морських “Калібрів” не було, що може свідчити про їхнє накопичування, зазначає Defense Express, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН

“У п’яти випадках – це були крилаті ракети Р-500 оперативно-тактичного ракетного комплексу “Искандер-К”, у одному – невстановленого типу. Але враховуючи одиночний запуск – скоріш за все мова також йде про цю ракету. З цих шести крилатих ракет Сили оборони України знищили чотири. І за весь жовтень жодного пуску крилатих ракет повітряного базування Х-101, Х-555 та морських “Калібрів” – не було. Що прямо говорить про спробу ворога накопичити ці ракети для подальшого використання”, – констатують експерти.

Водночас в Defense Express зазначають, що про значне накопичення запасів ракет не йдеться. 

“Орієнтовно, навіть враховуючи прискорення виробництва, мова йде про приблизно 100 крилатих ракет, які ворог виробив, але не використав у жовтні. … Тобто загалом, якщо мова йде про те, що ворог накопичує запаси ракет для ударів взимку, то це може стосуватися лише жовтня і лише крилатих ракет, а також можливо Х-22 та Х-47 “Кинжал”, використання яких завжди носило більше епізодичний характер”, – зазначають фахівці. 

Крім цього, за повідомленнями Повітряних Сил, у жовтні ворог використав шість балістичних ракет 9М723 ОТРК “Искандер-М” та 9 зенітних ракет від ЗРК С-300/400. Всі ці ракети не були збиті. 

“Щодо дронів-камікадзе типу Shahed-136, то загалом РФ використала понад 282 літако-снарядів, з яких було збито понад 228, що означає ефективність їх перехоплення на рівні близько 80,8% (Командування ПС ЗСУ не оприлюднило дані за 31 жовтня, але навряд мова йшла про значну кількість літако-снарядів). Й такі цифри говорять, що підтримувати щомісячний темп у понад 500 Shahed-ів як у вересні у РФ не вийшло. І хоча кількість у 282 літако-снарядів доволі висока, але цей показник не став навіть другим після завершення осінньо-зимової минулорічної кампанії, зокрема у квітні ворог застосував 395 Shahed-ів, з яких було збито 356, тобто 90%”, – йдеться в матеріалі.

Експерти зауважують, що почастішали запуски ворогом керованих ракет Х-59, які запускає тактична авіація. Відомо про пуски мінімум 16 цих ракет, з яких було збито від 12, тобто 75%. Для ударів по портовій інфраструктурі у Одеській області РФ також використала декілька протикорабельних ракет “Оникс”.

Удари РФ по Україні – останні новини

У ніч проти 1 листопада повітряна тривога лунала у понад 10 областях України. Мешканці більшості із них чули вибухи.

Як повідомляють Повітряні сили ЗСУ,  російські окупанти завдали удару по об’єктах критичної інфраструктури та військових об’єктах України, застосувавши ударні безпілотники типу “Shahed-136/131” та керовану авіаційну ракету Х-59.

Вдалося збити 18 із 20 запущених ворогом ударних безпілотників, а також одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI