Дубінського відправили під цілодобовий домашній арешт у справі про незаконний перетин кордону ухилянтами

Дубінського відправили під цілодобовий домашній арешт у справі про незаконний перетин кордону ухилянтами

У Печерському районному суді Києва 6 листопада обрали запобіжний захід депутату Олександру Дубінському у справі про схему незаконного перетину кордону для чоловіків. Це цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, інформує UAZMI.org.  

Суд частково задовольнив прохання прокурора у справі. Дубінському призначили цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Підозрюваному потрібно буде здати правоохоронцям на зберігання свій закордонний паспорт й інші документи для виїзду за кордон, а також утриматися від спілкування з людьми, дотичними до слідства. Відлучатися можна буде лише до медиків та в укриття під час повітряних тривог.

За словами прокурора, Дубінський підозрюється в тому, що він змовився з головою ГО “Медіаоборона” Оберемчуком та із 7 липня організував незаконну переправу через кордон — щоб допомогти виїхати своєму рідному братові, який має прізвище Базюк. Той хотів працевлаштуватися за кордоном. Був й особистий інтерес для Дубінського — перегнати автомобіль із Кишинева (Молдова) до Відня (Австрія). Базюка зареєстрували в системі “Шлях” як водія-волонтера, який перевозить гуманітарну допомогу. Базюк виїхав 22 липня.

Прокурор у суду попросив для підозрюваного цілодобовий домашній арешт, обґрунтовуючи запит тим, що Дубінський під час слідства може виїхати за кордон, адже як нардеп не підлягає мобілізації. А ще Дубінський може впливати на свідків.

Дубінський висловив припущення, що справа проти нього — спроба припинити критику Офісу президента в умовах війни, адже у своїх соцмережах нардеп часто висловлювався щодо розкрадання державного бюджету.

“Зараз ви свідки намагання зупинити право на критику влади”, — каже Дубінський. Про рішення суду він сказав так: “Це абсолютно безглузде повідомлення про підозру, в якій переплутані дати, прізвища, покази свідків, й основною метою було позбавити мене можливості користуватися соцмережами, отже, критикувати Зеленського і Єрмака”.

Він додав, що через домашній арешт не зможе виконувати свою діяльність як депутат Верховної Ради.

Дубінський з адвокатами подаватимуть на апеляцію щодо цього рішення.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI