Не просіть у борг і не “тикайте”: основні правила етикету на роботі

Не просіть у борг і не “тикайте”: основні правила етикету на роботі

Не просіть у борг і не "тикайте": основні правила етикету на роботіФото: freepik.com

Дотримання правил етикету допомагає порозумітися з колегами, справити гарне враження на керівництво та впевнено крокувати кар’єрними сходами. З основними правилами внутрішнього розпорядку співробітників знайомлять при прийомі на роботу, однак є й негласні аспекти поведінки, яких варто дотримуватися.

OBOZ.UA підібрав правила, що допоможуть новачкам влитися в колектив та поліпшити відносини з колегами. Ці поради актуальні як для офісних, так і для дистанційних працівників, інформує UAINFO.org.

Про ввічливість

Заходячи в офіс (чи в робочий чат) насамперед варто привітатися з присутніми. Це треба робити незалежно від того, яку посаду ви займаєте в колективі. Не забувайте дякувати за поради та допомогу, проявляйте ввічливість, пропонуйте допомогу у відповідь. Грубощі та хамство у бік колег точно до добра не доведуть. Працюючи в офісі, будьте чемними, терплячими, посміхайтеся колегам та підтримуйте гарний настрій у колективі.

Про пунктуальність

Намагайтеся приходити на роботу вчасно. Не шукайте виправдань спізненням. Систематична непунктуальність може викликати у колег недовіру чи похитнути дисципліну в колективі. Попередьте керівника про запізнення. Працівники, що працюють дистанційно, мають вчасно заходити на онлайн-зустрічі.

Про “ти” і “ви”

Не просіть у борг і не "тикайте": основні правила етикету на роботіФото: freepik.com

При діловому спілкуванні варто надавати перевагу займеннику “ви” – так ви продемонструєте культуру спілкування, виявите повагу до співрозмовника. До керівника слід звертатися на “ви” у присутності інших колег, навіть якщо поза роботою у вас з ним дружні стосунки.

Про плітки

Уникайте пліток та не підтримуйте розмови, в яких колеги когось грубо обговорюють чи навіть засуджують. Будьте стримані та виховані. Зайва балакучість може дратувати колег. Звісно, це не означає, що на роботі варто мовчати, просто уважно обирайте теми для розмов. Особисті та інтимні подробиці в робочому колективі обговорювати взагалі не варто.

Про дрес-код

Фото: freepik.com

Якщо в компанії є дрес-код, намагайтеся неухильно його дотримуватися. Є й загальні правила щодо ділового одягу:

  • віддавайте перевагу стриманим кольорам (або корпоративним кольорам);
  • подбайте про змінне взуття;
  • не використовуйте занадто багато парфумів;
  • жінкам варто уникати відвертого одягу, міні та декольте, не одягати одразу велику кількість аксесуарів;
  • чоловікам варто придбати класичні костюми на випадок важливих переговорів.

Дистанційні працівники теж мають проявляти повагу до колег під час онлайн-зустрічей, тому переговори з ліжка та піжамний дрес-код неприпустимі.

Про грамотність

У ділових листах, навіть якщо вони відправлені через месенджери чи соцмережі, потрібно вітатися, коротко викладати суть справи, не зловживати смайлами та не забувати про зміст та грамотність. Для жартівливих картинок та відео краще створити окремий чат з колегами і не захаращувати основний робочий, щоб співробітники не пропустили важливі повідомлення.

Про режим “без звуку”

Не просіть у борг і не "тикайте": основні правила етикету на роботіФото: freepik.com

Якщо ви працюєте в офісі, краще на початку робочого дня переведіть телефон на беззвучний режим, щоб не відволікати колег. Не слід, сидячи в офісі, голосно розмовляти по телефону та вирішувати особисті питання.

Про гроші в борг

Краще не просити гроші в борг ні в колег, ні в керівництва, якщо не хочете зіпсувати з ними стосунки. Часто трапляється, що людина не повертає вчасно позичені кошти, а нагадувати про це незручно. У народі кажуть, що “найнебезпечніші” боржники – це колеги, які вирішили звільнятися. Позичайте невеликі суми, щоб не викликати заздрість та не зіпсувати відносини. Якщо вже позичаєте більші суми – не соромтеся робити це під розписку.

Про хвороби

Нікому не потрібні ваші жертви собою, тому якщо захворіли – лишайтеся дома. Не наражайте колег на небезпеку. Краще потурбуйтеся про своє здоров’я та докладіть зусиль, щоб швидше вилікуватися.

Поділитися