Нетаньягу заявив, що Ізраїль розпочав “другу війну за незалежність”

Нетаньягу заявив, що Ізраїль розпочав “другу війну за незалежність”

Нетаньягу заявив, що Ізраїль розпочав "другу війну за незалежність"

Рішення про початок наземного вторгнення на територію сектора Гази було прийнято одностайно, каже прем’єр.

Ввечері в суботу, 28 жовтня, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу звернувся до нації та оголосив про початок “другої війни за незалежність” його країни, інформує UAZMI.org з посиланням на УНІАН.

У зверненні він зазначив, що другий етап війни Ізраїлю проти ХАМАС розпочався минулої ночі – з введенням сухопутних сил на контрольовану терористичним палестинським угрупованням територію сектора Гази. Нетаньяху стверджує, що рішення про початок наземного вторгнення було прийнято одностайно військовими та чиновниками у сфері безпеки.

Читайте також: “Земля в Газі здригнулася”: Ізраїль оголосив про початок нової фази війни

Ізраїльський прем’єр заявив, що за жодних обставин Ізраїль “не відмовиться від завдання знищення ХАМАСу”.

“У нас є дві мети, найголовніша – повністю ліквідувати оперативні та урядові можливості ХАМАС, а друга – повернути заручників”, – стверджує прем’єр.

Він також наголосив, що Ізраїль робить “усе, що може”, щоб уникнути жертв серед цивільного населення, та подякував лідерам Великої Британії, США та інших західних країн за підтримку його країни.

“Ми будемо боротися і ми переможемо… Це місія нашого життя”, – сказав він і додав, що конфлікт буде “тривалим і важким”.

Читайте також: ХАМАС міг накопичити продуктів та ракет з вибухівкою на 3-4 місяці боїв з Ізраїлем, – NYT

Нагадаємо, 7 жовтня бойовики палестинського терористичного угруповання ХАМАС завдали масованого удару по ізраїльській території. Бійці ХАМАС вторглися у прикордонні населені пункти. Близько 200 людей стали їхніми заручниками.

У відповідь на атаку Ізраїль посилив удари по контрольованому бойовиками сектору Гази. Ізраїль оголосив метою повне знищення ХАМАС.

26 жовтня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) здійснила цілеспрямований рейд у північній частині регіону, застосувавши танки. 27 жовтня ЦАХАЛ зайшла в Сектор Гази, застосувавши сили піхоти, бойову техніку, БПЛА та авіацію. 28 жовтня  Ізраїль влаштував блекаут в секторі Гази, позбавивши регіон доступу до електрики, Інтернету та мобільного зв’язку.

Читайте також: Бійці ХАМАС тренувалися в Ірані перед нападом на Ізраїль, – WSJ

Як інформує BBC, лідер ХАМАСу у Газі Яхья Сінвар вже запропонував звільнити всіх заручників, які утримуються в секторі Гази, в обмін на всіх ув’язнених членів ХАМАСу в ізраїльських в’язницях. Це був його перший коментар з початку військових дій 7 жовтня.

У заяві на офіційному сайті угруповання Сінвар написав: “Ми готові до негайної угоди щодо обміну, яка включає звільнення всіх ув’язнених сіоністського ворога в обмін на звільнення всіх заручників, які перебувають у руках сил опору”.

Читати новину на UAINFO Посилання

Поділитися