Почуття вдячності пов’язане зі зниженням ризику серцевих захворювань, – дослідження

Почуття вдячності пов'язане зі зниженням ризику серцевих захворювань, – дослідження

Тенденція цінувати хороші речі у світі може пом’якшити негативні фізіологічні наслідки стресу та знизити ймовірність серцево-судинних захворювань.

Ірландські дослідники з Університету Мейнута та Університету Лімерика пов’язують почуття вдячності зі зниженням ризику серцевих захворювань. Результати їхньої роботи описані в журналі Biological Psychology, інформує UAZMI.org.

Читайте також: Вже не “солодка” хвороба? Сіль може збільшити ризик діабету 2 типу – дослідження

Автори проаналізували дані майже 1000 людей у віці від 35 до 86 років. Вони пройшли стандартне лабораторне обстеження серцево-судинної системи на початку дослідження і в середньому через 6,7 року. Близько 33 відсотків випробовуваних повідомили, що у них за цей час діагностували гіпертонію, а близько десяти відсотків – діабет. 

Читайте також: Смертельно небезпечно: вчені попередили, що не можна робити, коли ви чхаєте

Учасникам також було запропоновано відповісти на запитання про те, як часто вони відчували емоцію вдячності. З’ясувалося, що тенденція цінувати хороші речі у світі може пом’якшити негативні фізіологічні наслідки стресу та знизити ймовірність серцево-судинних захворювань, включаючи зниження ризику інфаркту міокарда. 

Ці показники зберігалися навіть після поправки на вік, стать, індекс маси тіла (ІМТ), освіту, гіпертонію та діабет.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI