СБУ викрила на антиукраїнській діяльності лідерів псевдорелігійної секти АллатРа

СБУ заблокувала діяльність секти "Аллатра", організатору повідомлено про підозру

Служба безпеки спільно з Національною поліцією нейтралізувала міжнародну злочинну організацію АллатРа. У результаті багатоетапної спецоперації у Києві та інших регіонах України заблоковано підривну діяльність понад 20 осередків цього угруповання, які діяли на користь спецслужб рф, інформує UAINFO.org.

Під виглядом «місіонерства» учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію рф та публічно просували кремлівську ідею про створення «союзу слов’янських народів» під керівництвом москви.

Фігуранти організували чітку ієрархічну структуру та власні «представництва» в кожному обласному центрі нашої держави.

Ці осередки АллатРа масово закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї кремля.

Для пошуку однодумців та поширення проросійських поглядів фігуранти створили власний ютуб-канал, який налічує майже пів мільйона користувачів.

Також організатори АллатРа запустили мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, телеграм-каналів та сторінок у соцмережі «ТікТок». Там вони публікували пропагандистські «дописи» та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї так званого «благотворчого суспільства».

Серед іншого – вони агітували за те, щоб російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст. У ході розслідування отримано беззаперечні докази вини керівництва та активних учасників АллатРа.

Також Офіс Генпрокурора повідомив про підозру громадянину України, який організував діяльність проросійської секти

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та повідомлено про підозру керівнику проросійської секти.

“Йому інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією, а також участі у ній, державну зраду, виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганду комуністичного тоталітарного режиму, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 255, ч. 1, 2 ст. 111, ч. 2 ст. 436-1, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, підозрюваний очолив секту, яка працювала на користь спецслужб рф. Її осередки діяли у кожному обласному центрі. Під прикриттям створеного проросійського псевдорелігійного проекту, за допомогою художньої літератури, власних медіа та інтернет ресурсів упродовж 2002-2023 років учасники злочинної організації поширювали на території України та за її межами антиукраїнські настрої.

Під виглядом «місіонерства» учасники релігійної секти публічно просували кремлівську ідею про створення «союзу слов’янських народів». Вони закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї кремля.

Також вони пропагували комуністичний режим, поширювали матеріали у яких виправдовували, визнавали правомірною, заперечували збройну агресію рф проти України, розпочату у 2014 році. Представляли збройну агресію як внутрішній громадянський конфлікт.

Крім того, встановлено, що за період свого існування проросійська секта створила власні «філії» на території рф, білорусі та ще декількох країн Європи, Центральної Азії та США.

Лідери секти незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку. Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати злочинною організацією в Україні”, – зазначено в повідомленні.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI