Українців чекають нові зарплати: у Кабміні розкрили, скільки зароблятимемо у 2024 році

Українців чекають нові зарплати: у Кабміні розкрили, скільки зароблятимемо у 2024 році

В Україні середня зарплата в 2024-му становитиме 21 809 грн. При цьому мінімальна зарплата становитиме 8 тис. грн. У січні наступного року її збільшать із 6,7 тис. до 7,1 тис. грн, а у квітні – до 8 тис.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту бюджету на 2024-й, підготовленому до другого читання, розмір прогнозної середньої зарплати зменшили. У першому варіанті документа передбачалося, що в середньому українці зароблятимуть 21 852 грн, інформує UAZMI.org з посиланням на Оbozrevatel.

“Уточнений прогноз враховує дещо меншу номінальну середньомісячну заробітну плату – 21 809 грн (до другого читання) порівняно з 21 852 грн (на перше читання), що пояснюється зменшенням очікувань інфляції та динамікою виробництва”, – йдеться у документі.

Читайте також: Нацбанк майже вдвічі покращив прогноз щодо інфляції. Що буде з цінами

Реальна зарплата збільшиться на 8,5% (це з урахуванням інфляції), хоча у попередньому прогнозі передбачали зростання на 6%. При цьому прогноз рівня безробіття скориговано до 18,7%.

Фонд оплати праці найманих працівників та грошового забезпечення військовослужбовців також зростатиме у 2024 році порівняно з 2023 роком – до 2 346,3 млрд грн (на 288,5 млрд грн вище, ніж було враховано на перше читання, головним чином внаслідок уточнення припущень щодо грошового забезпечення військовослужбовців).

Читайте також: Більше ніж 90% компаній в Україні запланували зростання зарплат: на скільки підвищать

Істотно скориговані показники зовнішньої торгівлі. Обсяги експорту товарів та послуг в уточненому прогнозі очікуються на 5,6 млрд дол. менше тих, що було наведено у попередньому прогнозі з тих самих причин, що були й при коригуванні очікувань 2023 року, тоді як прогноз збільшення імпорту товарів та послуг змінено у бік підвищення на 9,7 млрд дол. саме через зміну припущень щодо тривалості та інтенсивності військових дій на території України, а також міграційних процесів.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI