“Він є, він вдосконалюється”: керівник ракетних військ розповів про стан справ з вітчизняним ОТРК “Грім-2”. ВІДЕО

"Він є, він вдосконалюється": керівник ракетних військ розповів про стан справ з вітчизняним ОТРК "Грім-2". ВІДЕО

Оперативно-тактичний ракетний комплекс “Грім-2”, який створили в Україні, продовжує розвиватися і вдосконалюватися. Російські окупанти “можуть оцінити його ефективність на собі”.

Таку заяву в інтерв’ю “Армії FM” зробив начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Сергій Баранов, інформує UAZMI.org з посиланням на Оbozrevatel.

Як відомо, окупанти постійно оголошують про нібито знищення ракет комплексу “Грім-2” і місць їхнього виробництва, хоча офіційно ці комплекси перебувають на стадії розробки.

Читайте також: РФ за тиждень могла втратити 4 ЗРК великої дальності через удари ЗСУ, – розвідка Британії

“Я поки що хотів би таємничість зберегти. Але так, він є, він удосконалюється, і росіяни нехай відчувають його дію на собі”, – прокоментував ситуацію Баранов.

Зазначимо, що з відкритих даних відомо, що “Грім-2” – це комплекс оперативно-тактичного призначення з високою точністю ураження і прохідністю протиракетної оборони понад 96%. Це досягається завдяки тому, що ці ракети здатні летіти не тільки по балістичній прогнозованій траєкторії, але й по аеробалістичній – непередбачувано змінюючи траєкторію по ходу польоту, що гарантує прорив усіх існуючих сьогодні систем ППО, навіть російських С-300 і С-400. Тобто це така собі покращена версія російських “Іскандерів”.

Також є інформація, що бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації та наведеннями різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).

Читайте також: Західні ракети на радянських ЗРК: Україна спільно з США створила “гібридні” системи ППО

Комплекс “Грім-2” пристосований для стрільби як балістичними, так і крилатими ракетами, що робить його універсальним і придатним як для протиповітряної оборони, так і для берегової охорони, а також дає змогу використовувати, як далекобійний оперативно-тактичний комплекс.

Мінімальна дальність стрільби цього комплексу становить 50 км, максимальна – 280 км в експортної версії та 350 км – для потреб ЗСУ (це пов’язано з “Режимом контролю за ракетними технологіями”, який забороняє продаж іноземним державам ракет “земля – земля” з більшою дальністю). Однак, зважаючи на наявну інформацію з цілої низки джерел, 350 км – це “юридична” дальність (прописана відповідно до наявних юридичних обмежень), а реальна дальність “Грому-2” може бути до 500 км.

 

Нагадаємо, час від часу в українському інформаційному просторі з’являються розмови про застосування на фронті українського ракетного комплексу під назвою “Грім”. Спочатку деякі військові експерти приписували йому атаку на російський військовий аеродром у Саках 9 серпня 2022 року, потім атаку на Феодосію 8 квітня 2023-го. А 30 березня міністерство оборони Росії вперше офіційно заявило, що знищило українську оперативно-тактичну ракету “Грім-2”.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI