США оголосили новий санкційних пакет обмежень проти Росії. Про це сьогодні повідомив американський Мінфін. До «чорного списку»потрапили понад 30 фізичних осіб та майже 200 юридичних.
У Мінфіні зазначили, що сьогоднішні санкції «націлені на майбутнє енергетичне виробництво та доходи Росії, металургійний і гірничодобувний сектори, оборонні закупівлі та тих, хто причетний до підтримки військових зусиль російського уряду та інших зловмисних дій».
Зокрема, США запровадили санкції щодо російського конструктора Олександра Захарова, який брав участь у розробці дронів Ланцет. Під обмеження також підпали члени його родини. Також до списку санкцій включені заступники голови Мінпромторгу РФ Віктор Євтухов та Олексій Безпрозванних.
Під санкції також потрапили громадяни Ірландії, Швейцарії, Кіпру, Швеції, Латвії і Туреччини.
Серед нових підсанкційних юридичних осіб:
- МДТУ імені М. Е. Баумана;
- Науково-технічний центр Газпром нафти;
- Підприємство Газпром нафта – Каталітичні системи;
- ФАУ Роскапстрой;
- СПГ-завод Арктик СПГ-2;
- Корпорація Аеон.
Також США запровадили обмеження проти банків: ХКФ-банку, Російського стандарту, ВБРР, Абсолют банку, АФК Система і венчурного фонду Sistema SmartTech.
Під обмеження потрапили компанії з Туреччини, ОАЕ, Китаю, Люксембургу і Сінгапуру.
Зазначимо, це системна робота влада США. Останнього разу вона суттєво розширила санкції проти Росії, додавши до «чорного списку» майже 70 фізичних та 100 юридичних осіб, 14 вересня. Тоді санкції були націлені проти російської промислової бази, фінансових інститутів, постачальників високотехнологічних товарів та товарів подвійного призначення.
Під санкції потрапили Російська мідна компанія, Автоваз, Москвич, Об’єднана металургійна компанія, Соллерс, банк Ак Барс, Росавтодор, Трансмашхолдінг, ТОВ Арктік енерджис, Арктік Логістик, Перлина Арктики, Grib Diamonds, АГД Даймондс, група ГАЗ, Автодор, Globaltrans, Трансмашхолдинг, Воркутавугілля та ще кілька російських гірничодобувних підприємств, Ростелеком-Солар та інші.
Також під санкціями опинилися компанії із Бельгії, ОАЕ, Словенії, Туреччини, ЦАР і два плавучі танкера-сховища під прапором Панами.
Персональні обмеження торкнулися переважно росіян, серед яких принаймні три мільярдера: Іскандар Махмудов, Андрій Бокарєв і Ігор Алтушкін. Також під санкції потрапили двоє естонців, один громадянин Туреччини і одна особа з подвійним громадянством РФ та Грузії.