ОбзорЮА з посиланням на Національний антарктичний науковий центр повідомляє про цікаву подію, що сталася біля української станції в Антарктиці. На опублікованих відеоматеріалах зображені антарктичні смугачі — вид, який зазвичай зустрічається у всіх океанах Південної півкулі.
Ці кити щороку під час антарктичного літа приходять на континент для живлення крилем і залишаються тут до зимових місяців, пересуваючись у більш теплі води для розмноження. Проте, деякі особини можуть залишатись у водах Антарктики й у зимовий період.
Дослідники зазначають, що антарктичні смугачі є одним із найменших представників своєї родини. Довжина цих китів коливається від 7 до 9 метрів, з рідкісними випадками досягнення 10 метрів.
Вага дорослого смугача може становити до 10 тонн, проте більш поширені особини важать приблизно 5-6 тонн. Як правило, самиці більші за самців.
Цей вид звірів здатний швидко маневрувати між крижинами, що ускладнює їх спостереження: зазвичай видно лише їхню спину із характерним плавцем, який має серповидну форму. Дослідники підкреслюють, що зафіксувати зустріч із цими китами, а вже тим паче провести їхнє вимірювання або взяти біопсії, є великою удачею.
Науковці щасливі з отриманих результатів, адже раніше українські полярники вперше записали звук косаток, використовуючи акустичні тралення у затоці Коллінз.
Цей успіх відкриває нові перспективи для досліджень унікальної морської фауни Антарктики.