З початку липня по кінець жовтня 2023 року росіяни могли виготовити не менше 420 своїх копій іранських дронів-камікадзе Shahed-136 на базі проекту “Алабуга”. Середній темп виробництва при цьому міг складати по 3,5 “Шахеди” на день, або ж орієнтовно по 100 одиниць на місяць.
За цими показниками випливає, що росіяни вцілому не вкладаються в графік виробництва дронів-камікадзе в рамках проекту “Алабуга”. Але водночас демонструють прогрес у самостійному виробництві окремих елементів для БПЛА. Про це пише портал Long War Journal.
Читайте також: Boeing хотіла поставити 3 і 4 винищувач F-15EX ще у грудні 2022 року: з чим пов’язані значні затримки
Автори видання пишуть, що вони в підрахунках опирались на “засвічені” у відкритих джерелах серійні номери “Шахедів” російського виробництва, розміщених на хвостовому оперенні безпілотників.
Для маркування дронів свого виробництва рашисти використовують номери, які починаються на “Ы”. Наприклад, перший “Шахед” ймовірно російського виробництва був “засвічений” на початку липня цього року, і він мав номер “Ы002”. Після атаки на портову інфраструктуру Одещини наприкінці серпня було “засвічено” збитий російський дрон з номером “Ы089”, ну а на відео від 29 жовтня “засвітився” ворожий “Шахед” із номером “Ы421”.
Що і дало авторам Long War Journal підстави вважати, що за липень-жовтень 2023 року росіяни виготовили не менше 420 власних “Шахедів” в рамках проекту “Алабуга”.
Для порівняння – до травня 2023 року росіяни для маркування “Шахедів” використовували серійний номер із буквою “М”. Наприклад, у вересні 2022 року були “засвічені” дрони-камікадзе із серійними номерами “М205” та “М214”, наступного місяця – безпілотник з номером “М293”, а в травні 2023 року – “літаючий мопед” під номером “М1063”.
За графіком проекту “Алабуга” до лютого 2024 року росіяни планували виготовити 1332 дрони-камікадзе типу Shahed-136, з чого випливає, що зараз ворог у цей графік не вкладається.
Але з іншої сторони, росіяни демонструють, що значно швидше графіка опанували виробництво окремих елементів до “Шахедів”. Сюди відносяться зокрема елементи планера, навігаційної апаратури, бойова частина із вольфрамовими кульками.
Читайте також: ЗСУ могли поцілити в носій крилатих ракет “Калибр”: промовисті кадри влучання в Керчі (відео)