Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Нова українська ракета
Начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ, бригадний генерал Сергій Баранов повідомив, що в Україні вже є ракета, яка успішно уражала цілі на дальності у 700 км.
Читайте також: Як може бути, що за 20 років так ніхто й не купив перспективну колісну САУ 155-мм, яка тепер б’є на 61 км
Про це він повідомив в інтерв‘ю KYIV NOT KIEV, зазначивши, що “є вже дослідні зразки, проводяться випробування”. І ця ракета повністю нова і її спроможності будуть нарощуватись, як по дальності, так і по точності.
Це було відповіддю на пряме питання відносно повідомлення від президента Володимира Зеленського від 31 серпня, в якому він зазначив, що відбулось успішне застосування далекобійного озброєння України на дистанцію в 700 кілометрів.
Водночас це повідомлення було доволі розмите, бо під категорію далекобійного озброєння потрапляють й дрони-камікадзе, наприклад, “Бобер”, який має аналогічну дальність. Також Україна вже використовувала конвертований Ту-141 “Стриж” на ту саму відстань. Але Сергій Баранов повідомив, що це абсолютно нова ракета. Й таким чином залишається лише питання – нова балістична чи нова крилата ракета.
Ізраїль вперше використав найвищий ешелон ПРО Arrow 3
Армія оборони Ізраїлю офіційно повідомила про успішне застосування системи протиракетної оборони Arrow 3, яка 31 жовтня перехопила балістичну ракету, яка була запущена єменськими хуситами.
Ціллю був Ейлат на півдні країни, для удару по якому ракета повинна була мати дальність близько 1700 км. Перехоплення відбулось над Червоним морем. І це перше в історії реальне бойове використання найвищого елементу ПРО у світі у реальних бойових умовах. А також перше для Ізраїлю бойове застосування самого комплексу Arrow 3. До цього часу ЦАХАЛ лише один раз у 2017 році у бойових умовах використав минулу версію комплексу Arrow 2, але для перехоплення зенітної ракети від ЗРК С-200, яка була випущена по ізраїльському F-16.
ЗСУ знову засвітили “музейний” 240-мм міномет М-240
Бійці Збройних Сил України продовжують використовувати раритетний 240-мм міномет типу М-240. Для його зарядки використовується імпровізована транспортно-заряджальна машина на базі фургона УАЗ, але до якого підрозділу належить цей М-240, і на якій ділянці фронту може використовуватись для стрільби по рашистах – це невідомо.
Окрема інтрига полягає в тому, ж звідки саме наші воїни могли отримати в своє розпорядження М-240. Цей міномет на озброєнні ЗСУ не перебував, окремі екземпляри могли бути скоріше хіба що в “запасниках” окремих навчальних центрів чи баз зберігання.
Звідки міг бути взятий БК для стрільби із М-240 – це теж питання дискутивне. Єдина зачіпка” тут: осінню 2022 року автори спільноти Ukraine Weapons Tracker стверджували, що на складах Збройних Сил України могла бути достатньо велика кількість мінометних пострілів калібру 240 мм, начебто навіть активно-реактивні міни 3Ф2 та керовані міни 3Ф5 радянського комплексу “Смельчак”. Хоча таке твердження перевірити з інших джерел поки що неможливо.
РЕБ “Покрова”
Заява щодо розгортання загальнонаціональної системи РЕБ “Покрова”, про яку оголосив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний у своїй роботі “Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти”, насправді має не просто велике, а дійсно стратегічне значення.
Навіть попри те, що інформація щодо неї вкрай обмежена, відомо, що її задачею є “здійснення підміни супутникового радіонавігаційного поля (“спуфінгу”), пригнічення супутникової радіонавігації по всій лінії бойового зіткнення та на більшій частині території України”. Розповідаємо,чому це дійсно “геймченджер” проти Shahed-136 та навіть крилатих ракет, а GPS-навігатори стануть безпорадними
Читайте також: РФ розконсервувала рідкісний висотний літак М-55 “Геофизика”, на який поставили контейнер від Су-34