Міністерство оборони Іспанії повідомило про початок навчання нової групи українських зенітників, які мають опанувати зенітний ракетний комплекс HAWK.
Навчання проходять на базі 74-го зенітно-артилерійського полку, який включатиме теоретичну та практичну частину за інтенсивною програмою.
На оприлюднених світлинах видно, як українські бійці знайомляться з пусковою, батарейним командним пунктом та іншими елементами ЗРК.
Читайте також: Як новий завод БПЛА в РФ виріс поряд з виробництвом Х-101
Водночас поки залишається під питанням кількість HAWK, які були отримані ЗСУ. Все що наразі є – це взагалі перше підтвердження його отримання Україною, що сталось нещодавно. Тоді Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук показав перше відео його застосування у ніч на 23 жовтня.
У жовтні минулого року вже колишній міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що загалом Україна має отримати від Іспанії чотири HAWK.
Але офіційно міноборони Іспанії у листопаді 2022 року повідомило про відправку до України чотирьох пускових установок, а не ЗРК.
І це глобальна різниця, бо в один ЗРК HAWK класично входить шість пускових, а також командний пункт та дві РЛС.
Склад Improved HAWK Phase III
Тобто питання, де для ЗСУ взяли всі інші компоненти HAWK навіть для одного повноцінного комплексу залишається відкритим, але точно, як мінімум один, вже стоїть на бойовому чергуванні в Україні.
А підготовка нової групи зенітників означає те, що до передачі готуються й наступні ЗРК цього типу. І поки все більше вказує на те, що формування цих зенітних ракетних комплексів відбувається не зовсім класичним шляхом. Справа в тому, що остання версія цього комплексу, HAWK XXI, передбачає заміну старих радарів на сучасний AN/MPQ-64 Sentinel та цифровізацію комплексу.
Склад HAWK XXI
Й зрештою саме це може пояснити доволі довгі строки постачання вже наявних ЗРК, бо мова йде про його модернізацію. Водночас дальність знищення цілей, попри кращі можливості AN/MPQ-64 Sentinel
залишаються без змін – дальність знищення цілей до 50 км, що робить його більш ніж адекватним за можливостями ЗРК середньої дії.
Читайте також: Чому у РФ ЗРК С-300В4 “червонокнижний”, а не просто рідкісний: на всю РФ таких лише декілька дивізіонів