ЗСУ посилились штурмовим M1150 ABV: гібрид MICLIC та Abrams

Збройні Сили України отримали на озброєння американську штурмову машину M1150 ABV на базі танка Abrams. Про це говорить відео від Президента України Володимира Зеленського з нагородженням та поздоровленням захисників з Днем ракетних військ і артилерії та Днем інженерних військ.

Про надання від США M1150 ABV окремих повідомлень не було, але цілком ймовірно, що вона надійшла разом із танками Abrams, партія яких була отримана Україною не пізніше середини жовтня. І таким чином ЗСУ стали другим у світі після США та першим закордонним оператором цієї машини (у 2021 році Австралія отримала дозвіл на закупівлі, але про підписання контракту та його виконання інформації немає).

Читайте також: Для адаптації Taurus під наші F-16 знадобиться до 1,5 року, для Су-24М треба лише до 6 місяців

M1150 ABV у ЗСУ
M1150 ABV у ЗСУ

M1150 ABV є новою машиною для створення проходів у мінних загородженнях для чого об’єднує у собі одразу дві системи. Перша – це традиційний плуг.

Друга – система запуску лінійних вибухових зарядів, як це реалізовано у системі M58 MICLIC. Тобто машина може вибухом створювати проходи у мінних полях довжиною близько 100-150 метрів за один раз.

Але якщо MICLIC має лише самі заряди та створений на базі бронетранспортера M113, то M1150 ABV є більш багатофункціональною, а головне значно захищенішою машиною. Останнє дозволяло його використовувати у ролі дійсно штурмового танка для ураження захищених позицій ворога.

Водночас їх кількість в армії США доволі мала, за даними Military Balance – лише 149 одиниць, хоча ще під час операції в Афганістані для сухопутних військ було зроблено замовлення на 187 одиниць. Більше того, у наявну кількість M1150 ABV американської армії входять, орієнтовно 30-50, які були передані зі складу Корпусу морської піхоти США після рішення забрати у морпіхів танки.

M1150 ABV
M1150 ABV армії США

Тобто для США передача M1150 ABV є доволі серозним кроком попри очевидний дефіцит таких систем.

Читайте також: Чи є відповідь на проблему з С-400 з ракетами 40Н6 з дальністю 380 км



Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI