День Усіх Святих, він же Гелловін – це не лише свято страшно-кумедних костюмів та вирізьблених гарбузів, але й час, коли фантазія бере гору над логікою. У моторошний вечір 31-го жовтня люди традиційно влаштовують вечірки, ярмарки, перегляди фільмів жахів.
Експерт із жанру жахів Ніл МакРоберт зібрав підбірку кіно саме з цього приводу. Однак замість традиційних, іноді навіть заїжджених фільмів, він звернувся до наукової-фантастики. “Моє рішення полягає в тому, щоб зосередитись на фільмах, у яких наука й технології є найсуттєвішим джерелом терору”, – поділився він з NewScientist, передає OBOZ.UA, інформує UAZMI.org.
10 місце – Анігіляція (2018)
Наука стосується пошуку відповідей, але ця екранізація роману Джеффа Вандермеєра більше зацікавлена в неоднозначності. Фільм розповідає про експедицію групи вчених, що складається виключно з жінок, до “Зони Х” підвищеної дивності, що утворилася на території Флориди після падіння метеорита. Усередині “Зони Х” набагато більше чужорідного, ніж коли-небудь доводилося бачити: тут є грибкові гуманоїди та мутовані тварини. Фінальне протистояння залишить глядачів спантеличеними.
9 місце – Реаніматор (1985)
Науково-фантастичний горрор розпочався з “Франкенштейна” Мері Шеллі, і відтоді персонаж божевільного професора є основним елементом цього жанру. У цій химерній, технічній кольоровій адаптації історії Е. П. Лавкрафта зловісний вчений зайнятий удосконаленням своєї техніки відродження мертвих. Однак все йде не за планом, що призводить до насильства. Усе у фільмі жахливе, від кольорів хімікатів до рясних блискучих нутрощів.
8 місце – Химера (2008)
Якщо Реаніматор – дітище Франкенштейна , то Химера зображує жахливе потомство. Фільм Вінченцо Наталі – це ще один погляд на лабораторну пихатість: але те, що починається як застереження генної інженерії, стає чимось набагато тривожнішим. Едрієн Броуді та Сара Поллі грають пару закоханих вчених, чия спроба з’єднати ДНК тварин і людини народжує гуманоїда Дрена. У результаті виходить миле створіння, однак ми всі знаємо, що ця історія не матиме щасливого кінця.
Читайте також: Науковці назвали найжахливіший фільм і найстрашнішу сцену в кіно
7 місце – Нескінченність (2017)
Важко сказати багато про “Нескінченність”, не зіпсувавши тонкощів, які роблять його таким ідеальним. Скажімо так, що подорожі в часі є джерелом жаху, яке недостатньо використовується в науково-фантастичних горрор фільмах. Кіно починається з того, що два брати відвідують секту, членами якої вони були в дитинстві. Виявляється, що це місце затягує їх у моторошне потойбіччя.
6 місце – Людина-невидимка (2020)
Лі Ванел перетворив знайому людину-невидимку на технологічну історію про домашнє насилля. Елізабет Мосс грає Сі, дружину багатого “інженера-оптика” Едріана Гріффіна, який знущається над нею. Коли Гріффін помирає, здається, що Сі нарешті звільнилася, але незабаром вона розуміє, що її чоловік використовує власні технології, щоб залишатися живим та невидимим. Це щось на кшталт технологічного переслідування, в якому кожен темний куточок містить потенційну загрозу.
5 місце – Пульс (2001)
Японські кінематографісти були значно попереду передової техно-жахів на рубежі тисячоліть. Пульс про зв’язок технологій та людини: через містичну відеокасету масово зникають жителі Токіо. Ця кінострічка була першою, у якій по-справжньому використано спосіб, яким Інтернет може змусити людство зникнути, як у прямому, так і в переносному значенні.
4 місце – Платформа (2019)
У поганих руках соціальні науки можуть бути такими ж страшними, як і моторошні технології. Іспаномовний мисленнєвий експеримент “Платформа” розгортається в абсурдистській багаторівневій в’язниці. Щодня платформа з їжею, що опускається, дозволяє в’язням поїсти. Вистачає всім, якщо ув’язнені беруть лише необхідне. Якщо ж вони цього не зроблять, ті, хто на дні, будуть голодувати. Це дивовижна злісна сатира про особисту жадібність проти блага суспільства.
3 місце – Поневолені (2020)
Сюжет розповідає про майбутнє, де існують мозкові імпланти. Завдяки ним, кілери можуть заволодівати тілами людей та вбивати їхніми руками. За жорстокостями стоїть ціла корпорація і незабаром головна вбивця сама починає зазнавати змін.
2 місце – Муха (1986)
Це фільм, що обертається трагедією, коли вродливий божевільний учений ненавмисно змішує свою ДНК із ДНК звичайної кімнатної мухи. Його повільне перевтілення описується в жахливих подробицях. Відбувається втрата внутрішнього “я”, що виглядає вкрай болісно.
1 місце – Крізь обрій (1997)
“Крізь обрій” називають справжньою культовою класикою. Це один з найкращих фільмів, дія якого коли-небудь відбувалася на жахливому космічному кораблі. У 2040 році він безслідно зникає у гіперпросторі, разом з усіма членами екіпажу. Через 7 років рятувальна місія отримує повідомлення зі зниклого судна.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання