Курська область знову стала ареною запеклих боїв. Вчора, 5 січня, Збройні Сили України (ЗСУ) та армія РФ одночасно перейшли у наступ на окремих ділянках фронту. Ці події викликали чимало запитань у військових експертів: чи був цей наступ узгодженим, чи це випадковість? Які цілі переслідує кожна зі сторін? І, найголовніше, чи зможуть українські сили закріпитися на нових позиціях?
Одночасний наступ: дві стратегії, різні результати
Напередодні на Курщині армія РФ та ЗСУ розпочали свої атаки майже одночасно. Експерти поки що не беруться точно визначити, чим викликаний цей наступ. Чи знали в Кремлі про підготовку ЗСУ? Чи був Київ готовий до нової атаки російських сил?
Армія РФ застосувала бронетехніку для атаки позицій ЗСУ в районі Малої Локні, Леонідове та Свердликове. У наступі взяли участь окупанти зі 155-ї та 810-ї бригад морпіхів, а також 106-ї десантної дивізії. Загалом противник кинув на прорив до 40 одиниць військової техніки.
Оператор дронів ЗСУ Крігсфоршер зазначив, що такої масштабної атаки з боку ворога не було протягом останніх п’яти місяців боїв на Курщині.
Контратака ЗСУ: нова тактика, нові результати
У той час, як російські сили атакували на півдні, бійці 95-ї бригади ЗСУ контратакували ворога на півночі від Суджі в районі Бердіна. ЗС РФ намагалися знищити колону української бронетехніки за допомогою дронів, проте українські військові застосували нову тактику — “техніку каруселі”.
Цей метод дозволив мінімізувати втрати від ударних російських дронів. Машини розмінування першими йшли в бій, доставляли піхоту до місця боїв, а потім швидко поверталися на базу.
Чи зможуть ЗСУ закріпитися на нових позиціях?
Експерти поки що не можуть точно оцінити результати наступу ЗСУ. Все залежить від того, чи зможуть українські сили утримати нові позиції. Аналітик Роб Лі з Дослідницького інституту зовнішньої політики у Філадельфії нагадав, що російські воєнкори ще кілька тижнів тому попереджали Кремль про нарощування сил ЗСУ на Курщині.
Курський фронт залишається однією з найгарячіших точок у війні. Одночасний наступ двох армій показав, що обидві сторони готові до рішучих дій. ЗСУ продовжують демонструвати ефективність нових тактик, тоді як армія РФ намагається компенсувати свої втрати масованими атаками.
Нагадаємо, що з кінця 2024 року армія РФ активізувалася на сході від Покровська, і аналітики прогнозують подальші атаки ворога.