Експерти висловлюють сумніви щодо ефективності “коаліції бажаючих” допомогти Україні, ініційованої Великою Британією та Францією, вважаючи її політичним театром, що не приносить реальної користі Україні.
Згідно з інформацією, наданою журналістами видання The Telegraph, зазначається, що ця коаліція не має чіткої військової мети або стратегічного плану.
Прем’єр-міністр Великої Британії спочатку прагнув залучити максимально можливу кількість солдатів з інших європейських країн для миротворчої місії.
Проте, згодом він зрозумів, що знайти таких військових нелегко, тому останнім часом в його виступах все частіше згадуються бойові літаки та військові кораблі, які планується базувати за межами України.
Один з британських журналістів, пов’язаний з Міністерством оборони, повідомив, що коаліція з 30 країн наразі займається лише вивченням можливостей одна одної у контексті миротворчої місії.
Наразі розмова йде лише про політичні аспекти, а не про військове вирішення конфлікту.
Крім того, повідомляється, що ні Сполучені Штати, ні Росія не підтримують створення такої коаліції. Експерти підкреслюють, що в умовах наявності 700 тисяч озброєних росіянів Європейський Союз може протиставити лише 10 тисяч військових, які будуть розміщені в 400 кілометрах від лінії фронту.
Таке розміщення миротворчих сил не зможе забезпечити захист ні для українців, ні для самих миротворців.
На тлі цих подій командувач збройних сил Великої Британії, генерал Радакін, зазначив, що питання про розміщення миротворців в Україні обговорюються набагато серйозніше, ніж це відображає преса.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Дональд Трамп представив покроковий план для підписання мирного угоди між Росією та Україною.
Також згадувалося, що Уиткофф почав відходити від своїх слів щодо “референдуму” на території України, де переважає російською мовою.