Юрій Армаш
Парамедик Юрій Армаш майже рік пробув у ворожих катівнях. Про пережите зміг говорити лише після того, як пройшов не один курс реабілітації.
Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Валерія Кузнєцова, інформує UAINFO.org з посиланняи на ТСН.
6 травня 2023 року з російського полону вдалося повернути 45 українських захисників. Серед них і 33-річний Юрій Армаш. Тоді, зізнається він, до останнього не міг повірити, що вдома. Далі була довгоочікувана зустріч із мамою та молодшою сестрою.
Читайте також: “Шматували, наче шашлик”: британець розповів, як росіяни люто його катували в полоні
Звільнені з полону захисники
В полоні Юрій Армаш пробув майже рік. Схопили його росіяни в Новій Каховці, звідки не встиг виїхати, і майже одразу викрили, що чоловік – медик і має армійський досвід.
Читайте також: Російські солдати гірше, ніж ІДІЛ, – британські військові, які побували в полоні
“Вони почали перевіряти по якійсь програмі, одразу сказали, що офіцер-лікар. На першому допиті до нас використовували ножі, шила, битки, на наступних допитах, то вони використовували електрострум”, – каже Юрій Армаш.
В захопленому відділку поліції Нової Каховки, який перетворили на катівню, окупанти не шкодували ані цивільних, ані дітей. Коли росіяни дізналися, що Юрій – парамедик, дозволили йому допомагати закатованим українцям. Побачене його шокувало – чи не в кожного були рани на голові.
Юрій Армаш
“У них була вільна камера, в якій вони ґвалтували жінок. Це були не тільки жінки, а й дівчата”, – згадує Юрій.
Окупанти перевезли Юрія до колонії в Ростові, де, дізнавшись про його минуле, піддали жорстоким тортурам.
“Насилля було в різних формах, яке тільки воно існує, воно там і було. Якщо щось не так сказав, подивився, спускали до підвалу, підвішували за ноги і починали катувати, як їм тільки хотілося”, – згадує парамедик.
Читайте також: “Показували відрізані голови побратимів”: звільнений воїн ЗСУ розповів про полон у “вагнерівців”
У ростовській в’язниці Юрій пробув шість місяців, поки не почув від наглядачів – він у списках на обмін. Зараз чоловік весь вільний час проводить із батьками. А ще проходить реабілітацію, підтримує родини полонених і розповідає всім про звірства росіян. Понад усе Юрій мріє про перемогу й повернення додому побратима, з яким пережив усі жахи російської тюрми.