Однією з найнебезпечніших і, на жаль, найрозповсюдженіших проблем зубів є захворювання пародонта. Пародонт – це комплекс ясенних тканин, які утримують зуб в кістковій альвеолі. Якщо внаслідок тих чи інших факторів пародонт зазнає ушкодження, може виникнути така патологія як пародонтит. Це дуже серйозна проблема, яка за відсутності належного та своєчасного лікування неминуче призводить до втрати зуба та багатьох інших ускладнень.
Механізм розвитку пародонтиту
Зазвичай попередником пародонтиту є інше стоматологічне захворювання ясен – гінгівіт (запалення ясенних тканин, яке прогресує та спричиняє їх підвищену чутливість). Згодом відбувається розширення ясенної борозни і виникнення зубоясенного карману. Бактерії починають проникати в тканини, відповідно запалення посилюється. Виникає пародонтит.
В результаті маємо такі наслідки як неприємний запах з рота, кровотеча ясен, виділення гною, і зрештою – втрата зуба (і це в кращому випадку). Якщо ви вінничанин і у вас є підозра щодо здоров’я зубів та ясен, стоматологічна клініка Dr Miller допоможе уникнути вищеназваних проблем.
Причини, симптоми та наслідки пародонтиту
Існує безліч чинників виникнення та розвитку пародонтиту. До них належать гінгівіт, зниження виробітки слини, мала товщина пародонта, неправильний прикус, цукровий діабет, куріння, бруксизм, різні патології зубів, часті стреси, генетичні вади, імунні захворювання, гормональні проблеми тощо.
Симптоматика пародонтиту розвивається поступово. На першій стадії маємо біль, кровоточивість, зміну кольору ясен. Далі з’являються неприємний запах, виділення гною, збільшення проміжків між зубами.
Кінцевим результатом запущеного пародонтиту є:
-
втрата щільності кісткової тканини щелепи;
-
глибока рецесія ясен;
-
патологічна рухливість та випадання зубів;
-
подальше руйнування кісткової тканини щелепи.
Залежно від стадії розвитку пародонтит може бути локальним (зона одного зуба) та генералізованим (захоплення всього зубного ряду).
Як уникнути наслідків пародонтиту?
Якщо у вас пародонтит на початковій стадії, знадобиться професійна гігієна та антисептична обробка ротової порожнини. В більш запущених ситуаціях пацієнт потребує комплексного лікування (протизапальні мазі, анальгетики, загальнозміцнювальна терапія), а інколи не обійтись без хірургічного втручання (гінгівектомія, плазмоліфтинг, лазерне лікування).
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання