Обмеження калорій на 12% уповільнює старіння, з’ясували вчені

Обмеження калорій на 12% уповільнює старіння, з'ясували вчені

Обмеження калорій лише на 12% може збільшити шанси на здорове старіння внаслідок зменшення запалення.

Про це повідомляється в дослідженні вчених із Національного інституту старіння (NIA), опублікованому в журналі Aging Cell, інформує UAZMI.org.

Багато досліджень показали, що у тварин обмеження калорій без позбавлення організму необхідних вітамінів та мінералів уповільнює розвиток вікових захворювань, продовжує життя, підвищує його якість та стресостійкість. Нове дослідження передбачає, що цей ефект поширюється і на людей.

Читайте також: 8 базових правил для якісного сну: що допоможе вам виспатися

Вчені проаналізували дані пацієнтів із дослідження CALERIE. У ньому взяли участь здорові американці молодого та середнього віку без ожиріння. Їх попросили зменшити щоденне споживання калорій на 25% протягом двох років. Однак зниження на 12% було максимальним показником, якого вдалося досягти.

Дослідники виявили, що таке невелике обмеження калорій вплинуло на людей так само, як і на тварин. Наприклад, активувало гени, відповідальні за вироблення енергії та обмін речовин, одночасно придушивши прозапальні гени. Також змінилися регулювання добових ритмів та відновлення пошкоджених ділянок ДНК.

Читайте також: Випромінювання від мобільного телефону визнали шкідливим для сперми

Оскільки запалення та старіння тісно пов’язані, обмеження калорій є потужним підходом до запобігання запальному стану, що розвивається у багатьох людей похилого віку. Скорочення споживання калорій на 12% цілком можливо і може бути дуже корисним, прийшли до висновку вчені.

Крім того, автори оригінального дослідження CALERIE фази 2, результати якого були опубліковані у журналі Nature Aging, довели, що обмеження калорій уповільнює темпи старіння на 2–3%. Також учасники експерименту в середньому втратили 10% маси тіла та майже не набрали ваги у наступні два роки.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI