Згідно з інформацією, опублікованою агентством Bloomberg, Росія висунула важливі умови для укладення тимчасового припинення вогню.
Президент Володимир Путін наполягає на повній зупинці постачання озброєнь в Україну на період, запропонованого Дональдом Трампом, перемир’я.
Сьогодні, лідери Росії та США планують телефонну розмову, під час якої обговорять можливість 30-денного перемир’я, про готовність до якого вже заявили в Києві. Прес-секретар Кремля Дмитро Песков повідомив, що переговори розпочнуться між 17 та 19 годинами за київським часом.
Bloomberg повідомляє, що ключовим умовою Росії для припинення вогню є повна зупинка постачання зброї в Україну.
Високопосадовець з Європи та три джерела в Москві підтверджують, що йдеться не лише про тимчасове призупинення військової допомоги з боку США.
Європейські дипломати висловлюють серйозну занепокоєність щодо таких вимог. Вони вважають, що тимчасове блокування постачання озброєнь може породити нерівні умови: Росія зможе скористатися паузою для переозброєння, у той час як Україна залишиться без необхідної підтримки.
Високопосадовець зазначив, що “такий сценарій робить Україну уразливою перед Росією і надає Кремлю час для підготовки наступного етапу агресії”.
Водночас, адміністрація Дональда Трампа, як повідомляє Bloomberg, вже фактично пішла на поступки, погодившись з російською вимогою щодо збереження Москвою окупованих українських територій і відмови від вступу України в НАТО. Вашингтон також може підтримати ідею нейтрального статусу для України та обмеження її збройних сил.
Колишній високопосадовець Держдепартаменту, Клифф Купчан, зазначив, що такі вимоги можуть бути включені до финального угоди.
Дослідники вважають, що Путін намагається досягти тимчасового призупинення постачання зброї з метою ослаблення України протягом перемир’я.
Після укладання мирної угоди Росія сподівається, що постачання зброї відновиться, але вже за умов обмежень українського військового потенціалу.
Такі вимоги Росії викликають серйозні побоювання у європейських союзників України, які вважають, що подібна угода може ослабити країну і створити загрозу в майбутньому.
Як раніше повідомлялося, голова американського зовнішньополітичного відомства Марко Рубіо згадував “многообіцяючі” контакти між США та РФ по питанням України.