Російська Федерація намагається викупити назад бойову техніку, деталі до неї та снаряди у держав, яким продавала їх за останні десятиліття.
Представники Кремля останнім часом звертаються з цією метою до Пакистану, Єгипту, Білорусі та Бразилії.
Відповідна інформація з’явилася у матеріалі The Wall Street Journal. Там зазначають, що РФ кілька десятків років була другим за обсягом експортером озброєння у світі.
“У квітні минулого року делегація російських чиновників, яка відвідала Каїр, попросила президента Єгипту Абдель Фаттаха Ас-Сісі повернути понад сотню двигунів російських гелікоптерів, які були потрібні Москві для України”, – передають американські журналісти інформацію від інсайдерів. При цьому в єгипетському уряді відмовилися коментувати такі факти.
У статті зазначено, що спроби Росії повернути своє озброєння назад – спосіб компенсувати значні втрати дорогої техніки, включаючи бойові літаки під час наступу української армії на південно-східному напрямку. Зараз, коли ситуація на полі бою перебуває в стані стагнації, Москва прагне повернути собі ініціативу, хоча неясно, чи дадуть постачання проданого озброєння будь-які переваги та здатність активізувати атаки.
Проте, російська сторона налаштована рішуче, і в переговорах з Єгиптом пообіцяла натомість на зброю пробачити зовнішній борг і надавати допомогу в продовольчому забезпеченні, включаючи критично важливі для африканської країни – постачання пшениці. І хоча Каїр не бажає віддавати свій військовий потенціал, відомо, що 150 двигунів готує до відправки вже в грудні.
“Потреба Росії у зброї також вдарила по її експорту, що в деяких випадках призвело до того, що Москва не виконала угоди, особливо щодо систем озброєння для сухопутних військ. Експорт російської зброї, ймовірно, минулого року досяг лише 8 мільярдів доларів, що майже вдвічі нижче за рівень 2021 року в 14,5 мільярда доларів”, – зазначили експерти західної газети.