Гучне дослідження застерігає про зв’язок між використанням пестицидів у процесі вирощування сої та рівнем смертності дітей від раку в Бразилії, світовому лідері з виробництва цієї культури.
Учені виявили, що існує кореляція між вирощуванням сої та смертю дітей від лейкемії (рак крові) у країні. Це дослідження порушує серйозні питання щодо впливу сільського господарства на здоров’я дітей та навколишнє середовище, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Згідно з даними дослідження, пестициди, особливо гліфосат, які використовуються у виробництві сої, можуть переміщатися водними маршрутами, забруднюючи водопостачання і, можливо, сприяючи дитячій смертності від раку. Дослідники стверджують, що близько половини сімей, які проживають у досліджених районах, отримують воду з поверхневих джерел, які можуть бути забруднені пестицидами.
Читайте також: Можуть викликати рак. В Україні виявили небезпечні сухофрукти з пестицидами
Дослідження, проведене в період з 2008 по 2019 рік, охоплювало сільські фермерські райони, де вирощування сої різко зросло. Дослідники розглядали два ключові чинники: близькість дітей до річок і доступність медичної допомоги в разі хвороби.
Результати дослідження показали, що за десятиліття від гострого лімфобластного лейкозу померли 123 дитини. За оцінками дослідників, близько половини випадків смерті від дитячої лейкемії за цей період можуть бути пов’язані з підвищеним впливом пестицидів.
Цікаво, що гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) зазвичай добре піддається лікуванню. Дослідники виявили, що діти, які померли від цієї хвороби після розширення вирощування сої, найчастіше проживали більш ніж за 100 кілометрів від найближчої лікарні, що спеціалізується на лікуванні цієї форми раку.
Згідно з дослідженням, Бразилія пережила значне збільшення виробництва сої, переходячи від тваринництва до вирощування цієї культури, щоб задовольнити світовий попит на соєві боби. Бразилія в даний час є найбільшим у світі виробником сої. У регіоні Амазонки вирощування сої збільшилося у двадцять разів з 2000 по 2019 рік.
Однак дослідження викликає певні застереження і потребує подальшого вивчення. Воно не встановлює прямого причинного зв’язку між пестицидами та смертю від раку. Деякі експерти застерігають, що в ньому не були враховані інші потенційні чинники, такі як соціально-економічні змінні, які можуть вплинути на результати.
Проте це дослідження порушує важливі питання про вплив сільського господарства на навколишнє середовище і здоров’я дітей і потребує подальшого вивчення, щоб зрозуміти повну картину впливу виробництва сої на бразильських дітей.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання