1 листопада 2023 року Росія провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ. А 25 жовтня завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера “Борей” балістичної ракети РСМ-56 “Булава”.
Обидва випробування завершилися для РФ невдачею. Подробиці повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, інформує UAZMI.org.
Ракету “Ярс”, за даними ГУР, росіяни запускали з космодрому “Плєсєцк” в Архангельській області по цілі на полігоні “Кура”, що на Камчатці. Запуск здійснив 1 листопада бойовий розрахунок 33-ї ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.
“За даними ГУР МО України, ракета “Ярс” збилася з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року”, – зазначено у повідомленні.
Невдалим видався для РФ і випробувальний запуск балістичної ракети РСМ-56 “Булава” з підводного ракетного крейсера “Борей”, що відбувся 25 жовтня. Він лише вкотре підтвердив ненадійність цієї ракети, вважають у ГУР.
Читайте також: Якщо Росія не розвалиться, наступна війна проти України може бути більш кривавою, – Гудименко
“Серйозні проблеми Москва має також із важкою МБР РС-28 “Сармат” шахтного базування ― це один з ключових проєктів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил РФ. Ракету “сармат” на Росії створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами Москви, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували”, – зауважили в українській воєнній розвідці.
Там нагадали, що у вересні 2023 року “Сармат” таки було прийнято на озброєння. Сталося це після єдиного повноцінного випробування, яке в РФ провели у квітні поточного року.
“У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 “Воєвода” створена їй на заміну ракета “Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично “Сармат” – недопрацьована, недосконала, сира ракета”, – зазначили у ГУР.
Читайте також: Путін послабив свою ядерну риторику: ЗМІ розкрили можливі причини
Також в українській розвідці констатували, що Росія так і не змогла подолати перепони на шляху до вдосконалення повітряного компоненту стратегічних ядерних сил. Відповідні наміри російське керівництво неодноразово озвучувало.
Так, пробуксовує процес часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С: Росія здатна опрацьовувати не більше одного-двох літаків на рік.
Та й заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 загарбникам довелося відкласти на потім, адже Росія не змогла відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.
“Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ – прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним”, – резюмували у ГУР.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання