У Росії загострились проблеми з постачанням нафти до Китаю

Американські санкції негативно вплинули на торгівлю російською нафтою ESPO

Останній пакет санкцій, введених США проти нафтового сектора Росії, суттєво дестабілізував ринок торгівлі російським сортом нафти ESPO. Експерти зазначають, що ці заходи стали наймасштабнішими від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і вже мають вагомі наслідки для основних напрямків російського експорту.

За інформацією агентства Bloomberg, вартість фрахту для перевезення нафти ESPO, що відправляється з тихоокеанського порту Козміно до Китаю, зросла в п’ять разів у порівнянні з періодом до введення санкцій. Так, якщо раніше тариф становив 1,5 мільйона доларів, то на минулому тижні він підвищився до 5,5 мільйона, а зараз досяг 7 мільйонів доларів.

Порти Китаю також стали обережнішими у співпраці з танкерами, що потрапили до санкційного списку. Багато суден, які користувалися цим маршрутом, підпали під обмеження, що ускладнило торгівлю згаданим російським сортом нафти. У результаті інші танкери, які раніше працювали з портами на заході Росії, перенаправили свої маршрути на схід для експорту нафти до Китаю.

Зокрема, танкер Legend став одним із останніх суден, що почали перевезення нафти з порту Козміно — 20 січня він забрав вантаж у цьому порту та планує розвантажитися в китайському місті Хуэйчжоу. Раніше це судно відправляло вантажі з портів Усть-Луга та Приморськ.

Трейдери розповіли агентству Reuters, що зростання витрат на фрахт зменшує прибутки російських продавців нафти, які вже зазнають тиску через санкції США та ускладнену логістику. Дефіцит суден у регіоні у зимовий період може призвести до подальших збоїв у навантаженні. Один із джерел повідомив, що санкції призвели до виведення з обігу 80 танкерів, які були залучені до експорту російської нафти в Азію.

«Фрахт дуже дорогий, але навіть це не вирішує проблему: суден не вистачає», – зазначив один із учасників ринку.

Як раніше повідомлялося, нові американські санкції стосуються 160 танкерів так званого тіньового флоту Росії, через які Кремль намагається обійти обмеження. Загалом у чорному списку наразі 183 судна, а через санкції в морі застрягло майже 4 мільйони барелів російської нафти.

Share This Article
Exit mobile version