Угода між урядами України та США про використання надр опинилася під загрозою зриву через вимоги, які висуває американська сторона.
Як повідомляє Financial Times, під час візиту української делегації до Вашингтона американські переговорники наполягли на необхідності підписання як рамкового угоди, так і детального документу про створення інвестиційного фонду.
При цьому віце-прем’єр України Юлія Свириденко роз’яснила, що другий документ має бути спочатку ратифікований українським парламентом.
Імовірність підписання угоди становить приблизно 50%
Згідно з інформацією, отриманою від видання, американська сторона висунула українській делегації умову: або підписання обох документів, або “повернення додому”. Незважаючи на тиск з боку Вашингтона, Україна наполягає на підписанні лише рамкової угоди. Один з українських посадовців охарактеризував позицію США як “непримиренну“, зазначивши, що ймовірність досягнення угоди трохи перевищує 50%.
Нагадаємо, що в середу з’явилась інформація про можливість підписання українсько-американської угоди щодо надр вже сьогодні.
Згідно з джерелами, обізнаними у процесі переговорів, угода передбачає створення спільного фонду, через який будуть управлятися американські інвестиції в українську гірничодобувну промисловість, енергетику та суміжні технологічні сектори. Цей фонд стане основою для залучення приватних і державних інвестицій.
Раніше спікер українського уряду Денис Шмигаль повідомив, що Україні вдалося отримати суттєву поступку від американської сторони в ході переговорів. Зокрема, у документі не буде вказуватись американська допомога, надана до його підписання.