Японські вчені знайшли докази того, що радіус головної зірки в центрі нашої Сонячної системи може бути меншим, ніж вважалося раніше.
Вчені виявили, що радіус Сонця на кілька сотих відсотка менший, ніж показували попередні аналізи. Це може здатися дрібницею, але насправді, ця важлива деталь може значно змінити розуміння про це небесне тіло, пише NewScientist, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua
Астрофізики Масао Таката з Токійського університету та Дуглас Гоф з Кембриджського університету пояснили, що коливання сонця спотворюють дані про вигляд внутрішньої частини Сонця порівняно з іншими коливальними звуковими хвилями.
Читайте також: Наслідки жахнуть: експерти попередили, чому штучно знижувати яскравість Сонця занадто ризиковано
На Сонці сейсмічна активність породжує мільйони коливальних звукових хвиль, які вчені можуть вимірювати дистанційно. Серед цих режимів є p-хвилі, g-моди та f-моди, кожен з яких забезпечує унікальне уявлення про характеристики та поведінку Сонця.
Однак деякі астрономи стверджують, що f-моди, які традиційно використовуються для вимірювання сейсмічного радіуса Сонця, не є цілком надійними, оскільки вони не поширюються на край фотосфери Сонця. Натомість вони відскакують від фантомної поверхні, що збиває з пантелику.
Читайте також: Науковці нарешті розгадали таємницю бабуїнів Стародавнього Єгипту
P-моди, з іншого боку, простягаються далі через їх меншу чутливість до магнітних полів у верхній зоні конвекції Сонця.
Таката і Гоф взялись за використання p-режимів при визначенні радіуса Сонця на основі сейсмічних вимірювань. Їхні розрахунки з використанням лише частот p-моди показують, що радіус фотосфери Сонця трохи менший, ніж у стандартній сонячній моделі.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання