Акторка Наталя Васько (“Гніздо горлиці”, “Кріпосна”, “Крути 1918”, “Доньки-матері”, “Пізнє каяття”, “Село на мільйон”) до війни, як і багато інших українських акторів, знімалася в проєктах, де були російські артисти. Акторка каже, що зараз відчуває неабияку провину, бо зокрема і через це “російський чобіт топче українську землю”.
Про це Васько розповіла виданню OBOZ.UA, інформує UAZMI.org.
Акторка каже, що сварилися з російськими акторами на майданчиках, однак мало хто її підтримував.
“Я в перший же день війни виклала у Facebook допис, що прошу вибачити мені за те, що працювала з росіянами, – каже Васько. – Виходить, коли була поруч у кадрі, делегувала, що сюди можна заходити. Мовляв, ми друзі. Я і досі готова просити вибачення, бо відчуваю провину за те, що російський чобіт топче українську землю. На знімальних майданчиках я з росіянами дуже сварилася – це був мій Майдан”.
Читайте також: “Це робили абсолютно всі”: Ірма Вітовська пояснила, чому українські актори за копійки знімалися в серіалах із росіянами
“Чесно кажучи, завжди підозрювала, що їм немає віри. Треба було ще раніше збудувати величезний мур між нашими територіями та струм пустити через дроти. Їм не можна було вірити ніколи! Прочитайте “Енеїду” Котляревського, прочитайте про Батурин, про Хмельницького. Росіяни, навіть якщо підпишуть папери, потім обдурять. Вони ніколи не дотримувалися договорів. І зараз не треба шукати якихось “хороших рускіх” – їх немає. Вони завжди обернуться до тебе із сокирою. Їхня віра – перехреститися перед тим, як тебе зарубати”, – додає Наталя.
Читайте також: Відомому українському акторові запропонували зіграти зрадника в російському серіалі: він відповів
Акторка каже, що шкодує про всі ролі, які грала в російськомовних проєктах, і так пояснює, чому не відмовлялася від цієї роботи: “Українських не було. Тяжкі були часи. А без роботи, професії – не маєш ніякого впливу, щоб говорити про своє. Так собі пояснювала присутність у тих проєктах. І якщо ті, хто керував у цій професії, не брали на головні ролі українських акторів, а запрошували російських, то як на це можна було вплинути? У багатьох митців після Небесної сотні, тих страшних смертей було бажання розрубати канат вдаваної дружби. Однак телебачення не розвернулося спиною до російського. Згодом навіть чорні списки перестали брати до уваги, і росіяни знову почали їздити сюди”.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання