Колишній міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю Radio NV пояснив, чому публікація головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у The Economist є сенсаційною.
В ефірі Radio NV Загороднюк наголосив, що публікація Залужного отримала величезний розголос серед аналітичної спільноти у світі, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
«Залужний підкреслює новий етап війни. Він фактично проголошує той факт, що план, який з самого початку будувався нашими партнерами, не є таким, на який треба спиратися. Він досить швидко, одним реченням пробігається по тому плану, але в аналітичній спільноті він був відомий. План був все ж таки у тому, щоб змусити Росію піти на переговори. В Україні цей план завжди вважався досить утопічним. Але наразі зрозуміло, що він утопічний, навіть для наших партнерів», — нагадав колишній міністр оборони.
Він пояснив, що через цей план партнери України дуже мало планували поза контрнаступом, під який надавалася більша частина озброєнь і військової техніки.
«Це перша достатньо сенсаційна річ, що названо своїми іменами проблеми цього плану. Друге. Дійсно, розрахунок був на те, що росіяни достатньо болісно сприйматимуть шалені, великі втрати. І це теж виявилося не так. Тобто їм вдається приховувати від свого населення ті втрати, які є. І вони дійсно постійно порівнюються з Другою світовою війною або з Першою — там, де втрати йшли на мільйони. Але головне те, що війна досі не зачіпає більшу частину верств населення Росії», — заявив Загороднюк.
Третьою сенсаційною річчю з публікації The Economist він назвав те, що «багатьох технологій, які потрібні для цієї війни, просто наразі не існує».
«Тому він (Валерій Залужний — ред.) велику частину цього матеріалу приділяє тому, що технології треба розробляти. Тобто їх треба не просто передавати Україні, а багато з них треба розробляти або доводити з ранніх стадій розробок на вже серійні зразки. Тобто фактично ми говоримо про історичний процес — це перехід війни на абсолютно нові технологічні процеси», — пояснив ексміністр оборони.
Загороднюк зауважив, що якісний технологічний стрибок війни «повністю спрямує всі війни майбутнього в цей напрям».
1 листопада у журналі The Economist вийшли три тексти:
- колонка Залужного з коротким викладом його бачення потреб України;
- його програмне есе на дев’ять сторінок під назвою Сучасна позиційна війна і як у ній перемогти;
- журнальна стаття з елементами інтерв’ю Залужного, у якій він пояснює свої погляди.
У них Залужний, зокрема, заявив, що війна переходить на новий етап позиційної війни — статичних та виснажливих боїв, контрнаступ мав бути швидшим, а глибокого і красивого прориву оборони ворога, швидше за все, не станеться.
Також він назвав ключові можливості та технології, які потрібні Україні, щоб повернутися від позиційної війни до маневрової.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання