Росія зазнає колосальних втрат у живій силі під час війни в Україні, чому сприяють її середньовічні “м'ясні штурми”.
Росія, схоже, перебуває на шляху до того, щоб зазнати понад 330 000 жертв в Україні у 2024 році, показує статистика. За даними українських військових, втрати Росії з початку січня до 1 квітня 2024 року склали 82 870 осіб. Якщо Москва продовжить втрачати таку ж кількість військовослужбовців щодня до кінця року, то, за підрахунками Києва, втрати російських військ на кінець року становитимуть 331 480 осіб.
Це набагато перевищує кількість передбачуваних російських втрат у 2023 році. За даними України, минулого року втрати кремлівських сил становили 252 570 осіб, пише американський Newsweek.
Повідомляється про коливання у кількості постраждалих, і дані щодо України не можуть бути перевірені незалежно. Західні аналізи можливих втрат Росії зазвичай становлять близько 350 000 протягом період повномасштабної війни. З 24 лютого 2022 року по 1 квітня 2024 року Росія втратила 442 880 бойовиків, повідомили у Генштабі Києва. Newsweek звернувся до Міноборони Росії за коментарями електронною поштою.
Незважаючи на деякий скептицизм серед аналітиків щодо точності української статистики, цифри справді свідчать, які величезні втрати ця війна завдала російській армії.
Число загиблих та поранених Росією різко зросло на початку цього року, коли вона прагнула взяти під контроль стратегічно важливе місто Авдіївку на сході Донецька, яке вона захопила в середині лютого. Місто називали “м'ясорубкою” – цей же ярлик приписували донецькому селищу Бахмут протягом кількох місяців бойових дій, перш ніж Росія захопила місто у травні 2023 року.
Раніше цього місяця британський уряд заявив, що середньодобові втрати росіян зростали з кожним роком війни. За даними Міністерства оборони Великобританії, 2022 року ця цифра становила 400, а 2023 року зросла до 693.
За даними уряду Великобританії, за перші три місяці 2024 року щоденні втрати росіян у середньому досягли 913 на день. За даними Лондона, у березні втрати серед росіян справді знизилися, оскільки бойові дії навколо Авдіївки припинилися, а також напередодні президентських виборів у Росії.
Раніше росіяни, родичів яких було зараховано до лав “визволителів” українських територій, почали масово записувати відеозвернення до президента Путіна.