Хтось скаже: “Тю, евакуатор на траках, знайшов про що розповідати. Краще розкажи про черговий спалений Т-90М “Прорив” чи ВТС “Ладога”!
Але, це як подивитися на проблематику з висоти, скажімо так, польоту не променевої риби загону сарганоподібних, а орлана-білохвоста.
Отже…
БРЕМ-Л “Беглянка” до 2024 року була не частою технікою в зоні БД в Україні і за весь час повномасштабної війни, до січня нинішнього року, РВВ втратили всього 2 такі машини, що й не дивно, адже в самій російській армії їх лічені одиниці .
Робота над проектом БРЕМ-Л розпочалася у 1980-х, а її перший дослідний зразок було створено у 1990-х. Тим не менше, в російській армії дуже скептично ставилися до концепції броньованої ремонтно-евакуаційної машини, на базі БМП-3, орієнтованої виключно на евакуацію однотипної техніки, а тому, не дивлячись на великий парк ББМ, не поспішали її масово замовляти. Натомість, дані БРЕМ-Л змогли зіпхнути ОАЕ🇦🇪та Венесуелі🇻🇪.
Але, з січня фіксується, буквально повальне застосування саме цієї рідкісної техніки в Україні, що говорить про те, що РВВ женуть досвідчені зразки навіть таких унікальних зразків не просто так.
По перше. РІВ у 2024 встановили відразу три рекорди зі втрат спецтехніки (до якої відносяться і БРЕМ), у січні, лютому та березні. А до того, за 2 роки війни, втрати у цій категорії становили понад 1 260 од. При цьому у хвилі цих двох років застосовувалися БРЕМ на базі танкового шасі, зокрема БРЕМ-1.
По-друге. Втрати російських ОБТ в Україні призвели до того, що зараз більша потреба в евакуації техніки полегшеного типу масою до 40 тонн. Тому потреба у БРЕМ-Л якої Т-90М “Прорив” не витягнути, а от БМП-2 або навіть Т-54/55 – цілком, зростає.
Про це Пише видання ЮАЗМІ, з посиланням на Телеграм-канал Александра Коваленко