Членство України в НАТО, а також приєднання до Європейського союзу повністю відповідає національним інтересам Польщі. Про це у середу, 20 грудня, заявив президент Польщі Анджей Дуда на відкритті засідання Ради національної безпеки країни.
Дуда зазначив, що членство України в Альянсі відсунуло б східний фланг НАТО від Польщі, тим самим підвищуючи її безпеку.
«По-друге, ми отримаємо в НАТО ще одного потужного мілітарного партнера, який зараз, на жаль, має величезний військовий досвід. Сьогодні Україна точно має одну з найкращих армій світу і в бойовому сенсі найбільш досвідчену, яка використовує найновіші технології, зокрема, безпілотні засоби. Це теж має велике значення і для нашої безпеки», — сказав глава держави.
Він також наголосив на необхідності спільних із новим урядом дій для реалізації намірів України щодо вступу до ЄС.
«Щодо Євросоюзу, то я радію рішенню, яке було ухвалене на Раді Європи про перехід України і Молдови до наступного етапу на шляху до членства в ЄС. Це надзвичайно важливий момент для України, для українського суспільства, для морального духу оборонців України, як і для майбутнього процесу відбудови України, в якому, маю надію, будемо активно брати участь з користю для польського бізнесу і для сусідських відносин з Україною», — додав він.
Президент Польщі Анджей Дуда скликав засідання Ради нацоборони Польщі, в якому вперше візьмуть участь новий прем’єр Дональд Туск та члени його уряду.
Тим часом прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти приєднання України до НАТО. Голова словацького уряду побоюється, що це нібито «призведе до Третьої світової війни». Про це він заявив в інтерв’ю виданню InfoVojna.
Чиновник запевняє, що Словаччина буде накладати вето доти, доки сам Фіцо має «можливість впливати на словацьку політичну сцену».
«Не дивно, що партія, що становить більшість у словацькому уряді, не погодиться з членством України в НАТО, адже це було б початком Третьої світової війни», — стверджує прем’єр-міністр Словаччини.
За його словами, «цього ніколи не станеться».
Він також додав, що на приєднання України до ЄС нібито будуть потрібні роки, проте він не проти такого рішення.
«Якщо для того, щоб підтримати Україну, треба було зробити такий переоцінений політичний жест — у мене немає з цим проблем… але вона повинна виконати всі умови», — заявив Фіцо.
Як відомо, раніше Роберт Фіцо заявив, що Україна «не готова» до початку переговорів про вступ до Європейського союзу, але він не буде блокувати це рішення на саміті 14-15 грудня.