Ця міна не схожа на небезпечний предмет: росіяни буквально засіюють Україну вибуховими снарядами
Сьогодні Україна – найзамінованіша країна у світі (близько 174 000 кв. км усіяні вибуховими пристроями).
30% території України вкрито вибухонебезпечними боєприпасами, а це більше, ніж площа Хорватії, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії та Люксембургу разом узятих. Російські окупанти мінують автодороги, лісосмуги, сільськогосподарські поля, критичну інфраструктуру і навіть житлові будинки, застосовуючи, зокрема, заборонені типи протипіхотних мін, на яких регулярно вибухають мирні жителі деокупованих територій.
Про це розповіли журналісти проекту “Схеми” на YouTube-каналі “Радіо Свобода”.
Військові РФ не скупляться на міни та вигадують різноманітні витончені пастки. І якщо протитанкову міну, принаймні, є шанс помітити, то протипіхотна, особливо в теплу пору року, десь у полях стає практично невидимою. Але навіть якщо вибуховий пристрій видно, діти, підлітки та дорослі цивільні їх часто піднімають, бо ця міна за своєю формою та структурою не схожа на небезпечний предмет, наголосила Тетяна Левицька, інспектор Управління вибухотехнічної служби Нацполіції у Харківській області.
Підліток Володимир, мешканець Ізюма, розповів, що він з 9 років вивчав вибухові пристрої, тому знав, що буква “С” на міні означає її безпеку, адже такий боєприпас має самоліквідуватися максимум за кілька діб. Але насправді російські “Пелюстки” не підриваються в належний час, через що становлять величезну небезпеку для цивільних осіб. Саме так і сталося у випадку з Володимиром: він та його друзі постраждали від цієї підступної протипіхотної міни, але хоча б залишилися живими.
Як підкреслив Олег Шуварський, заступник начальника ГУ протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки МОУ у коментарі “Радіо Свобода”, як правило, коли людина наступає на протипіхотну міну, це або каліцтво, або смерть. Іншого випадку не може бути.
Нагадаємо, Азербайджан передав Україні безпілотну машину Revival P для розмінування: техніка здатна до раннього виявлення та очищення замінованих територій.
Раніше військовий експерт Олег Жданов пояснив, чому Україна не перешкоджала заміну окупованих територій: “Погляньте на карту”.