Президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається захиститися від можливих проблем у майбутньому. Так, він підписав поправки до Конституції, які регламентують права для експрезидента Республіки та його родини.
Про це повідомляє пресслужба глави Білорусі.
Згідно з поправками, колишній президент та його родина збережуть за собою недоторканність, довічну охорону та право користуватися державною нерухомістю.
Президент і члени його сім’ї, що пішов у відставку, зможуть не відповідати за жодні злочини, скоєні в період перебування при владі. Недоторканими залишаються активи, майно, листування та право на довічну охорону.
У разі смерті колишнього глави держави його поховання проведуть бюджетним коштом.
Сам експрезидент після відставки стане делегатом Всебілоруських народних зборів та довічним членом Ради Республіки.
Документ із поправками не опубліковано на сайті, але його можна знайти у веб-архіві.
Нагадаємо, влітку депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт білоруського диктатора Лукашенка. Про це йшлося у пресрелізі за підсумками звіту депутатів Європарламенту. Депутати ЄП вважають, що Білорусь несе відповідальність за злочини, скоєні в Україні, в тому числі через роль режиму в незаконній депортації дітей з України.
«Оскільки Міжнародний кримінальний суд (МКС) вже видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженого з прав дитини в Росії Марії Львової-Бєлової, депутати Європарламенту закликають МКС розглянути аналогічний ордер на арешт Олександра Лукашенка», — зазначалося у прес-релізі.
А навесні 2023 року влада США розширила санкції проти Білорусі. Тоді обмеження запровадили проти трьох юридичних та дев’яти фізичних осіб, а також проти літака, яким користується формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко, повідомлялося на сайті Мінфіну США 24 березня. Причиною санкцій стали репресії проти незгодних з владою громадян, а також вони є демонстрацією готовності США притягувати режим Лукашенка до відповідальності за участь у війні проти України.