Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області. У регіоні посилюють протиепідемічні заходи, повідомила 31 жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров’я. Це при тому, що левова частка захворювань припадає безпосередньо на обласний центр.
Станом на вечір 30 жовтня на Вінниччині зафіксовано 231 випадок захворювання на гепатит А, серед яких 32 дитини. За минулу добу виявлено 19 нових.
«Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах», — зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Він додав, що за результатами позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.
«Тому у регіоні посилено протиепідемічні заходи: зокрема, тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках, додаткові перевірки проводять на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення», — наголосив санлікар.
Крім того, у Вінницькій області посилили контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту. Під тимчасовою забороною ярмарки та масові заходи з реалізації продукції домашнього виробництва.
Також органи місцевої влади посилюють контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічних правил на ринках міста і області. У Вінниці продовжується дистанційне навчання.
Також в області триває вакцинація проти гепатиту А.
Нагадаємо, у Чернігівській області 12 людей хворіють на лептоспіроз. Про це в ефірі Суспільного 28 жовтня повідомила епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Інна Семенюк.
«На Чернігівщині на лептоспіроз хворіють 12 людей, серед них двоє дітей», — сказала лікар-епідеміолог.
За її словами, загалом від цієї хвороби померли дві людини.
Це досить небезпечне захворювання. Не вчасно розпочате лікування антибіотиками може коштувати пацієнтові життя – лептоспіри забивають ниркові канальці, через що не утворюється сеча та розвивається гостра ниркова недостатність. А розпізнати інфекцію дуже непросто. Інкубаційний період триває до 14 діб. Зазвичай на 6-8 день з’являються симптоми, дуже схожі на прояви ГРЗ: висока температура, слабкість, ломота в тілі і загальне нездужання. Тут слід звертати увагу на біль у литкових м’язах – її присутність вважається ознакою класичного лептоспірозу. Збудник лептоспірозу є далеким родичем блідої трепонеми, що викликає сифіліс – обидва збудники входять до сімейства спірохет. Проте лептоспіроз добре лікується антибіотиками. Однак навіть мертві мікроби можуть забивати нирки, спричинюючи гостру ниркову недостатність.